05:08 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Įtakingiausių šalių reitinge Lietuva nusileido Tanzanijai ir Šri Lankai

  © Sputnik / Марина Воронко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12820

  Sudarydami reitingą, ekspertai atsižvelgia į valstybių vadovybę, jų ekonominę ir politinę įtaką, taip pat į karinę galią

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Pasaulio įtakingiausių šalių reitinge Lietuva užėmė 76-ąją vietą ir nusileido tokioms šalims kaip Tanzanija ir Šri Lanka. Visos Baltijos šalys užima paskutines sąrašo vietas.

  Reitingą paskelbė Amerikos leidinys "US News & World Report".

  Lietuvos kaimynės — Latvija ir Estija — atitinkamai užėmė 79-ąją ir 80-ąją eilutes. Besiribojančios su Lietuva Baltarusija ir Lenkija užima atitinkamai 35-ąją ir 44-ąją vietas, o Ukraina — 39-ąją vietą.

  "Paprastai šalys, kurios laikomos mažiau įtakingomis, tai mažos valstybės, turinčios vidutines ir mažas ekonomikas. Estija, maža Šiaurės Europos šalis, buvusi Sovietų Sąjungos dalis, laikoma mažiausiai įtakinga", — rašoma pranešime.

  Žiniasklaidos duomenimis, galingiausios šalys dažniau minimos naujienose, taip pat sukuria pasaulio ekonomikos struktūrą.

  Pasak leidinio, įtakingiausia pasaulio šalis yra JAV. Rusija užima antrąją vietą, o Kinija — trečiąją. Toliau Vokietija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Japonija, Izraelis, Saudo Arabija ir Pietų Korėja.

  Vertindami ekspertai atsižvelgia į šiuos veiksnius: vadovybę, ekonominę ir politinę įtaką, stiprius tarptautinius aljansus ir karinę galią.

  "US News & World Report" — amerikiečių naujienų žurnalas. 2013 metais apsilankymų skaičius per mėnesį viršijo 20 mln. unikalių lankytojų ir 120 mln. puslapių peržiūrų.

  Dar šia tema

  Šalių reitingas pagal benzino ir dyzelino kainas
  Lietuvoje paskelbtas savivaldybių reitingas
  Tegai:
  Lietuva, reitingas

  Svarbiausios temos