06:44 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė, archyvinė nuotrauka

  VRK: rytoj paskutinė diena, kai galima skelbti kandidatą kompromituojančią medžiagą

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (213)
  46 0 0

  Kandidatą kompromituojančia medžiaga pripažįstama tokia medžiaga, kuria siekiama paveikti rinkėjus, kad šie nebalsuotų už konkretų kandidatą, ir kurioje pranešama kandidatą neigiamai apibūdinanti žinia

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. 2019 metų kovo 12 diena — paskutinė diena, kada galima paskelbti kandidatą kompromituojančią medžiagą visuomenės informavimo priemonėse, praneša VRK.

  Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad, jeigu, Vyriausiajai rinkimų komisijai paskelbus kandidatų sąrašus ir kandidatus, visuomenės informavimo priemonė paskelbia kandidatą kompromituojančią medžiagą (vėliausiai tokius duomenis galima skelbti likus iki rinkimų 5 dienoms, bet ne vėliau kaip priešpaskutiniame iki rinkimų agitacijos draudimo visuomenės informavimo priemonės leidinyje), ji privalo suteikti galimybę tam kandidatui pareikšti atsakomąją nuomonę. Kandidato atsakomąją nuomonę sudaro paskelbtos kompromituojančios medžiagos trumpas išdėstymas ir kandidato atsakymas.

  Pažymėtina, kad kandidato atsakomoji nuomonė negali būti daugiau kaip tris kartus ilgesnė už kompromituojančią medžiagą. Visuomenės informavimo priemonė kandidato atsakomąją nuomonę turi paskelbti ne vėliau kaip per 7 dienas po to, kai ji buvo pareikšta, ir ne vėliau kaip likus 2 dienoms iki draudimo vykdyti rinkimų agitaciją pradžios.

  Jeigu visuomenės informavimo priemonė negali per įstatymo nustatytą laikotarpį pati paskelbti atsakomosios nuomonės, ji turi pasirūpinti savo lėšomis paskelbti kandidato atsakomąją nuomonę kitoje visuomenės informavimo priemonėje.

  Primintina, kad kandidatą kompromituojančia medžiaga pripažįstama tokia medžiaga, kuria siekiama paveikti rinkėjus, kad šie nebalsuotų už konkretų kandidatą, ir kurioje pranešama kandidatą neigiamai apibūdinanti žinia. Visuomenės informavimo priemonės paskelbta nuomonė (kitaip negu žiniai, nuomonei netaikomi tiesos kriterijai) apie kandidatą, taip pat ir neigiama, nepripažįstama kompromituojančia medžiaga ir nesuteikia kandidatui teisės reikalauti paskelbti atsakomąją nuomonę.

  Kandidato reikalavimas paskelbti atsakomąją nuomonę taip pat gali būti netenkinamas, jeigu medžiaga paskelbta ne apie kandidatą asmeniškai; apie kandidatą paskelbta medžiaga nėra kompromituojanti; kompromituojančią medžiagą apie kandidatą paskelbė jis pats arba kitas tame pačiame kandidatų sąraše iškeltas arba tos pačios partijos iškeltas kandidatas į savivaldybės tarybos narius — merus, arba išsikėlęs kandidatas į savivaldybės tarybos narius — merus; paskelbtoje medžiagoje nėra jokių kandidatą apibūdinančių žinių; kandidatas jau pasinaudojo atsakomosios nuomonės teise.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (213)

  Dar šia tema

  Socialdemokratai: VRK virto "valstiečių" tarnaite
  Lietuvos VRK: statymai padaryti. Pagrindinis prizas — prezidento kėdė
  VRK teiks informaciją rinkėjams telefono numeriu 1855
  Tegai:
  rinkėjai

  Svarbiausios temos