12:37 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Talinas, kurio istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, išlieka populiariausia užsienio turistų poilsio vieta

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Oficialios Estijos statistiniais duomenimis, 2018 metais šalyje apsilankė 247,3 tūkst. Rusijos turistų, tai yra 4% daugiau nei prieš metus, praneša RATA-News.

  Rusijos piliečių nakvynių skaičius Estijoje išaugo 4%, o tai yra geriausias rezultatas lyderių sąraše. Suomijoje, kuri visada yra užsienio turistų sąrašo viršuje, Rusijos turistų srautas sumažėjo 9%. Latvijoje, užimančioje trečiąją vietą, turistų srautas padidėjo tik 1%.

  Bendras užsienio lankytojų skaičius šiek tiek sumažėjo (0,7%) — iki 2,14 mln.

  Talinas, kurio istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, išlieka populiariausia užsienio turistų poilsio vieta. 2018 metais čia pabuvojo beveik trys ketvirtadaliai visų apsilankiusių užsieniečių. Daugiau nei pusė rusų, aplankiusių šalį, taip pat poilsiavo Estijos sostinėje.

  Pasak Estijos turizmo plėtros centro Maskvos biuro vadovės Ilonos Kbejan, Rusijos turistų srautas į Estiją auga nuo 2016 metų, o 2017 metų pabaigoje Rusijos keliautojų skaičius išaugo beveik 20%. Pasak Kbejan, jei "rekordiniais" metais jie dažniau dalyvavo kaip organizuotų grupių dalis, dabar jie nori aplankyti šalį su šeimomis ir įmonėmis. Grupiniai turai yra populiarūs pirmiausia švenčių — Naujųjų Metų arba gegužės švenčių — dienomis.

  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas
  © Sputnik
  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas

  Dar šia tema

  Rusija pareiškė apie Kijevo "isteriją" dėl turistų skaičiaus padidėjimo Kryme
  Lietuvoje daugėja turistų iš Vokietijos
  Lietuva yra viena populiariausių šalių tarp rusų turistų
  Izraelis ruošiasi priimti rekordinį turistų skaičių "Eurovizijos" metu
  Pernai Vilniuje apsilankė įspūdingas turistų skaičius
  Rusijos kelionių agentūros pareiškė, kad sumažėjo turistų srautas į Baltijos šalis
  Tegai:
  turistai, UNESCO, Talinas

  Svarbiausios temos