11:52 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka

  Siūloma išplėsti įkalinimo įstaigų pareigūnų įgaliojimus

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  Šiuo metu įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai visą medžiagą apie pažeidėjus perduoda policijos pareigūnams

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms leisti įkalinimo įstaigose dirbantiems pareigūnams surašyti administracinių nusižengimų protokolus, praneša Teisingumo ministerija.

  Pareigūnams taip pat būtų suteikta teisė administracine tvarka bausti ir asmenis, bandžiusius įkalinimo įstaigose kalintiems artimiesiems perduoti draudžiamus daiktus.

  Šiuo metu įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai visą medžiagą apie pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdžiusius, narkotines medžiagas vartojusius, alkoholinius gėrimus gaminusius nuteistuosius perduoda policijos pareigūnams, kurie ir surašo administracinių nusižengimų protokolus.

  Taip pat siūloma griežtinti atsakomybę už draudžiamų daiktų įnešimą į įkalinimo įstaigą, pavyzdžiui, kad už šį pažeidimą skiriamos baudos siektų 1 000 – 3 000 eurų (šiuo metu už šį nusižengimą skiriama 500 – 1 300).

  Bausmių vykdymo sistemos pareigūnams suteikus teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus, bus taupomas policijos darbo laikas, sutrumpės nuobaudos skyrimo procedūra.

  Pernai 52 asmenys buvo patraukti administracinėn atsakomybėn už tai, kad bandė nuteistiesiems perduoti draudžiamus daiktus. Taip pat įkalinimo įstaigų pareigūnai pas nuteistuosius rado beveik 10 tūkst. litrų raugo bei daugiau kaip kilogramą narkotinių medžiagų.

  Šios Administracinių nusižengimų kodekso pataisos toliau bus svarstomos Seimo komitetuose.

  Dar šia tema

  Lietuvis nuteistas 15 metų kalėjimo už narkotikų kartelio organizavimą
  Ekspertas: EŽTT tyrimas atskleidžia tiesą apie slaptą CŽV kalėjimą Lietuvoje
  Kalėjimų Europoje žemėlapis

  Svarbiausios temos