07:14 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Pažeidėjo sulaikymas, archyvinė nuotrauka

  Siūloma leisti įkalinimo įstaigų pareigūnams surašyti nusižengimų protokolus

  © Photo: Valstybės sienos apsaugos tarnyba
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Bausmių vykdymo sistemos pareigūnams suteikus teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus, bus taupomas policijos darbo laikas, sutrumpės nuobaudos skyrimo procedūra

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Šiandien Seimo posėdyje po pateikimo pritarta Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms leisti įkalinimo įstaigose dirbantiems pareigūnams surašyti administracinių nusižengimų protokolus, rašoma ministerijos pranešime.

  Jiems taip pat būtų suteikta teisė administracine tvarka bausti ir asmenis, bandžiusius įkalinimo įstaigose kalintiems artimiesiems perduoti draudžiamus daiktus.

  Šiuo metu įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai visą medžiagą apie pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdžiusius, narkotines medžiagas vartojusius, alkoholinius gėrimus gaminusius nuteistuosius perduoda policijos pareigūnams, kurie ir surašo administracinių nusižengimų protokolus.

  Taip pat siūloma griežtinti atsakomybę už draudžiamų daiktų įnešimą į įkalinimo įstaigą, pavyzdžiui, kad už šį pažeidimą skiriamos baudos siektų 1 000 – 3 000 eurų (šiuo metu už šį nusižengimą skiriama 500-1 300).

  Bausmių vykdymo sistemos pareigūnams suteikus teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus, bus taupomas policijos darbo laikas, sutrumpės nuobaudos skyrimo procedūra.

  Pernai 52 asmenys buvo patraukti administracinėn atsakomybėn už tai, kad bandė nuteistiesiems perduoti draudžiamus daiktus. Taip pat įkalinimo įstaigų pareigūnai pas nuteistuosius rado beveik 10 tūkst. litrų raugo bei daugiau kaip kilogramą narkotinių medžiagų.

  Dar šia tema

  Klaipėdos pareigūnai sulaikė narkotikus miške galimai slėpusį įtariamąjį
  Kauno centre policijos pareigūnai įvykdė "ežiuko gelbėjimo operaciją"
  Daugybę kartų baustą už įvairius nusikaltimus šiaulietį vėl pričiupo pareigūnai
  Tegai:
  bausmė, policija

  Svarbiausios temos