12:24 2019 Gegužės 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1171
 • RUB71.7625
  Geležinkeliai, archyvinė nuotrauka

  Lietuva daugiau nelaiko "skandalingo" Rengės ruožo strateginiu

  © Sputnik / Игорь Агеенко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46 0 0

  Vyriausybė patikslino nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą, kuriame nelieka geležinkelio linijų pasienyje su Latvija

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Susisiekimo ministerija pasiūlė, kad geležinkelio ruožas iš Mažeikių į Rengę nebūtų laikomas svarbiu nacionaliniam saugumui. Vyriausybė trečiadienį pritarė ministerijos siūlymui.

  Toks sprendimas leis "Lietuvos geležinkeliams" pasirašyti sutartį su ruožo atstatymo konkurso laimėtoju, išvengiant strateginių įmonių sandorius tikrinančios vyriausybinės komisijos patikros. 

  Vyriausybė trečiadienį patikslino nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą. Jame išlieka tik pasienyje su Rusija ir Baltarusija esančios geležinkelio linijos, linijų pasienyje su ES šalimis, šiuo atveju, Latvija, nelieka. Į sąrašą įtraukiamos magistralinės geležinkelių linijos, trys kuro bazės bei projektas "Rail Baltica".

  Geriausią kainos pasiūlymą už 10 milijonų eurų sumaią pateikė Estijos geležinkelių paslaugų grupės "Skinest Rail" valdoma geležinkelių tiesimo ir remonto įmonė "Vitras-S". Tačiau komisija dar nepradėjo šio sandorio patikros, nes abejoja pirkimų skaidrumu ir galimais įmonės ryšiais su Rusija.

  Pernai vyriausybė ir Komisija nurodė, kad "Skinest Rail" savininkas Olegas Osinovskis palaiko ryšius su užsienio valstybių žinybomis ar jų fiziniais ar juridiniais asmenimis, kurie gali kelti pavojų ir respublikos nacionaliniam saugumui.

  2008 metais Lietuva išmontavo 20 kilometrų geležinkelio ruožą tarp Mažeikių miesto Lietuvoje ir Rengės Latvijoje dėl kelio remonto, kuris iki šiol nepasibaigė. Prieš pusantrų metų Europos Komisija skyrė Lietuvai 28 mln. eurų baudą ir nurodė atkurti bėgius iki 2019 metų pabaigos.

  "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška pabrėžė, kad po remonto bus galima intensyvinti bendradarbiavimą su įmonės strateginiais partneriais — "Orlen Lietuva" ir kolegomis Latvijoje.

  Dar šia tema

  Latvija nesibylinės su Lietuva dėl Rengės ruožo
  "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo atstatinėti Rengės geležinkelio ruožą
  "Lietuvos geležinkeliai" išrinks įmonę, kuri atstatys Rengės ruožą
  Tegai:
  Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos