16:47 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  759

  Naujasis tiltas Vilniuje ne tik leis dviratininkams ir pėstiesiems pasiekti kitą Neries krantą, bet ir suteiks galimybę pasėdėti tilto terasose bei pasigrožėti panorama

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Paskelbti pėsčiųjų tilto per Neries upę nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO teritorijos Vilniuje architektūrinio projekto konkurso rezultatai.

  Pirmąją vietą užėmė projektas "Užvingio salos tiltas", kurio idėją pasiūlė UAB "Tec Infrastructure" komanda.

  "Šis tiltas komisijos buvo įvertintas už originalumą — pasiūlytas tilto dizainas tarsi sujungia ir vėl išsiskiria du judėjimo srautus dviratininkams ir pėstiesiems virš vandens, o ties upės viduriu ant tilto yra numatytos terasos, kviečiančios prisėsti ir pasigrožėti Neries slėnio ir parko panorama", — teigiama Vilniaus savivaldybės pranešime Facebook paskyroje.

  Vilniaus savivaldybė pažymėjo, jog šiuo projektu laimėję architektai pasiūlė ne tik jungtį, bet ir vietą, tiltą ir parką kaip vientisą ansamblį, prikeldami istorinę viešąją erdvę ir ją sustiprindami.

  Проект нового моста в Вильнюсе - 1 место
  Tilto per Nerį projektas "Užvingio salos tiltas"

  Komisija atsižvelgė į tai, kad projektui buvo pasirinktas darnus tausojantis požiūris į aplinką, kad būtų minimaliai daroma įtaka gamtai, žuvų migracijai. Be to, siūloma išsaugoti ir geologinį darinį — raguvą ties vandenviete.

  Anot savivaldybės, naujasis tiltas turėtų būti pastatytas per ateinančius ketverius metus.

  Antrąją vietą konkurse užėmė projektas "Teka takas", kurio autoriai — Povilas Čepaitis, Berta Meironaitė, Mindaugas Šutėnas, Tomas Gužas ("Unitectus").

  Проект нового моста в Вильнюсе - 2 место
  Tilto per Nerį projektas "Teka takas"

  Trečiąją vietą užėmė projektas "V 700", kurio autoriai — Audrius Ambrasas, Vilma Adomonytė, Justas Jankauskas (Ambraso architektų biuras), Povilas Ambrasas, Andreas Keil ("Schlaich Bergermann Partner"), Rytis Mušauskas ir Justas Petkevičius ("INHUS Engineering").

  Проект нового моста в Вильнюсе - 3 место
  Tilto per Nerį projektas "V 700"

  Dar šia tema

  Kaune bus pastatytas naujas tiltas ir modernus kelias
  Oficialiai nuspręsta, kad Šeškinėje bus pastatytas Nacionalinis stadionas
  Vilniuje pirmą kartą po 15 metų atsiras naujas tiltas
  Tegai:
  tiltas, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos