07:47 2019 Gegužės 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1161
 • RUB71.9646
  Skubios pagalbos telefonas, archyvinė nuotrauka

  Išviliodami tūkstantines sumas telefoniniai sukčiai apsimeta net policininkais

  © Photo
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44 0 0

  Sukčiautojai užeina į potencialių aukų namus ir prisistato Valstybinės mokesčių inspekcijos, policijos pareigūnais, siūlo patikrinti, ar turimos eurų kupiūros, pavyzdžiui, gaunama pensijos išmoka, nepadirbtos

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Policija aiškinasi keletą telefoninio sukčiavimo atvejų, kai pasisavintos tūkstantinės sumos, praneša LRT.

  Apie tokius atvejus pranešta Alytuje, Kelmėje ir Vilniuje. Kai kurie sukčiai skambino iš įkalinimo įstaigų, kai kurie — apsimetę policininkais.

  Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis ragina gyventojus nelaikyti didelių sumų grynaisiais namuose, neįsileisti nepažįstamųjų, be to, jis pabrėžia, kad nei pareigūnai, nei bankininkai telefonu ar atėję į namus neprašo žmonių asmens duomenų. 

  Sukčiautojai užeina į potencialių aukų namus ir prisistato Valstybinės mokesčių inspekcijos, policijos pareigūnais, siūlo patikrinti, ar turimos eurų kupiūros, pavyzdžiui, gaunama pensijos išmoka, nepadirbtos.

  Kitas būdas — praneša apie tariamai laimėtą prizą telefonu ar trumpąja žinute.

  Sukčiaujama ir pardavinėjant socialiniuose tinkluose padirbtus bilietus į žinomų Lietuvos atlikėjų koncertus, taip pat automobilių dalis, kitas prekes ar paslaugas. 

  Tinklalapyje autoplius.lt sukčiaujama parduodant automobilius, jų dalis, detales, sumokėjus avansinį mokestį už tariamai parduodamą prekę. Be to, teikiami finansiniai pasiūlymai, siūloma pirkti, investuoti į akcijas, prisistačius tam tikros įmonės vadovu.

  Sukčiai prisistato gydytoju ir praneša apie tariamą giminaičio nelaimę, kuris neva sužalojo kitą žmogų, todėl jo gydymui reikalingi pinigai.

  Pareigūnai ragina neapsigauti ir nesusigundyti įvairiais pasiūlymais internete įsigyti prekių žemesne nei vidutinė rinkos kaina iš nežinomų pardavėjų.

  Policija įspėja, kad, norėdami įsigyti prekę ar paslaugą, gyventojai įsitikintų pardavėjo patikimumu, patikrintų informaciją apie įmonę. Rekomenduojama nepervesti avansu pinigų už neįsigytas prekes ar paslaugas į nežinomas sąskaitas, o sumokėti už prekes tik jas gavus.

  Nedera įsileisti nepažįstamų asmenų į savo būstą vien asmeniui prisistačius ar parodžius pažymėjimą. Visuomet reikia patikrinti informaciją paskambinus oficialiais įmonių, įstaigų, organizacijų ar valstybinių institucijų telefono numeriais.

  Dar šia tema

  Kibernetinio saugumo centras: sukčiai siunčia melagingus "direktoriaus laiškus"
  Joniškio rajone sulaikyti pareigūnais prisistatę sukčiai
  Demaskuoti įsilauždavę į svetimas banko sąskaitas sukčiai
  Tegai:
  sukčiautojai

  Svarbiausios temos