05:56 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Dokumentų peržiūra, archyvinė nuotrauka

  Į Seimo kontrolieriaus įstaigą plūsta gyventojų skundai

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Daugiausia į šią tarnybą kreipiamasi dėl tarnautojų biurokratizmo ar nesuteikiamos informacijos

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Seimo kontrolieriaus įstaigos specialistai pastebi, kad apie pusė gyventojų pateiktų skundų būna pagrįsti, rašo LRT.

  Daugiausia į šią tarnybą kreipiamasi dėl tarnautojų biurokratizmo ar nesuteikiamos informacijos.

  Per praėjusius metus Seimo kontrolieriaus įstaiga gavo apie 3 tūkst. kreipimųsi, iš jų 60 proc. tapo skundais, o beveik pusė jų pripažinti pagrįstais.

  Dažniausiai kreipiamasi dėl teisės gauti informaciją pažeidimų, daugiabučių atnaujinimo, socialinės paramos ir socialinio būsto klausimais, taip pat dėl atliekų tvarkymo problemų.

  Pasak specialistų, dėl vykdomos pataisos įstaigų pertvarkos paskutiniu metu sulaukiama ir daug kalinių skundų. Seimo kontrolieriaus įstaiga ir pati lankosi įkalinimo, socialinės globos, psichiatrijos institucijose, kur aiškinasi, ar nepažeidžiamos gyventojų teisės.

  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos duomenimis, į juos dažniausiai kreipiamasi dėl diskriminacijos lyties pagrindu, tokių skundų būna apie pusę.

  Taip pat kreipiamasi, susidūrus su diskriminacija dėl amžiaus ar negalios. Pasak Valstybinės darbo inspekcijos atstovų, ginčų kyla dėl neišmokėto darbo užmokesčio, vis dažniau skundžiasi šalyje laikinai atvykę padirbėti užsienio piliečiai.

  Dar šia tema

  Pernai darbo inspekcija gavo 6,7 tūkst skundų, daugiau nei pusė pasitvirtino
  Slaptieji pirkėjai Lietuvoje po dešimčių skundų atliko tik du pirkimus
  Tegai:
  informacija

  Svarbiausios temos