06:20 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Korupcija, archyvinė nuotrauka

  Išvardytos korumpuočiausios institucijos Lietuvoje

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  66 0 0

  Tyrimas taip pat atskleidė, kad Lietuvoje gerėja bendras korupcijos situacijos vertinimas, tačiau apie korupciją yra pasirengę pranešti vis mažiau žmonių

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Trečdalis Lietuvos gyventojų korumpuočiausia institucija laiko Seimą, rodo tyrimas "Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018", kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba.

  Apklausos dalyviai kaip korumpuočiausias institucijas taip pat minėjo sveikatos apsaugos institucijas (50 proc.) ir teismus (27 proc.).

  Tyrimas taip pat atskleidė, kad Lietuvoje gerėja bendras korupcijos situacijos vertinimas, tačiau matoma antikorupcinio potencialo silpnėjimo tendencija.

  Lietuvos antikorupcinis potencialas, palyginti su 2016 metais, sumažėjo. Pavyzdžiui, apie korupciją yra pasirengę pranešti 17 proc. gyventojų (6 proc. mažiau) ir 32 proc. įmonių vadovų (3 proc. mažiau). Tačiau 12 proc. daugėjo apie korupciją pasirengusių pranešti valstybės tarnautojų — 54 proc.

  Tyrimo duomenys atskleidžia, kad Lietuvos gyventojai teigiamai vertino korupcijos masto pokyčių tendencijas. 39 proc. valstybės tarnautojų bei 31 proc. verslo atstovų mano, kad korupcijos mastai per metus sumažėjo. Eiliniai gyventojai yra mažiau linkę tokiam optimizmui — korupcijos sumažėjimu tiki tik 22 proc.

  Tyrimo rezultatai rodo, kad 12 proc. Lietuvos gyventojų 2018 metais bent kartą davė kyšį. Tai yra dvigubai mažiau nei prieš 4 metus. Valstybės tarnautojų atveju, kyšį davė 4 proc., verslo atstovų — 8 proc.

  23 proc. įmonių vadovų teigė, kad korupcija Lietuvoje daro neigiamą įtaką jų verslo pajamoms. Beveik kas ketvirtas verslo atstovas korupciją suvokia kaip kliūtį savo verslo vystymuisi.

  Tyrimą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus" 2018 metų gruodžio–2019 metų sausio mėnesiais. Tyrimo metu buvo apklausti 1004 Lietuvos gyventojai, 501 verslo įmonių vadovai, 507 valstybės tarnautojai.

  Dar šia tema

  Gentvilas: teisėjų korupcijos skandalas žymi Grybauskaitės epochą
  Pas korupcija įtariamus teisėjus rasta 200 tūkst. eurų grynųjų
  Tegai:
  Lietuva, korupcija

  Svarbiausios temos