06:33 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Teismas, archyvinė nuotrauka

  Kavinės savininkė pripažinta kalta dėl to, kad ant karuselės susižalojo mergaitė

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Prokuratūrai pavyko įrodyti, kad dėl to, jog 2014 metų gegužę moteriai priklausančioje kavinėje susižalojo mergaitė, kalta įmonės vadovė

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Joniškio rajone esančios kavinės savininkė buvo pripažinta kalta dėl sunkaus vaiko sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo, praneša Prokutarūros sapaudos tarnyba.

  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą pagal nuteistosios kasacinį skundą, jį atmetė ir paliko galioti Šiaulių apygardos teismo 2018 metų liepos nuosprendį.

  Šiaulių apygardos prokuratūrai pavyko įrodyti, kad dėl to, jog 2014 metų gegužę moteriai priklausančioje kavinėje susižalojo mergaitė, kalta įmonės vadovė.

  2014 metais joniškiečių šeimai apsilankymas pakelės kavinėje apkarto, kai tėvas su dviem vaikais, drauge ir kitu draugu nusprendė apsilankyti šalia kavinės esančiame mokamame parke. Lankytojai parke apžiūrėjo meškas, senovinius rakandus ir eidami išėjimo link pamatė medines sūpynes-suktuką, kurio viduryje buvo velnio skulptūra.

  Tiek vaikai, tiek suaugusieji sugalvojo pasisukti ant sūpynių — pasikeisdami tai vieni, tai kiti sukosi stovėdami ir laikydamiesi į velnio skulptūrą.

  Netikėtai ant sūpynių besisukant moteriai su vaikais, medinė skulptūra nuvirto ir linksminęsi artimieji buvo nublokšti ant žemės. Labiausiai sužeista 8-erių metų mergaitė buvo nugabenta į Joniškio ligoninę. Mergaitė patyrė įvairių sužalojimų, paniro į kelių dienų komą ir buvo gydoma Kauno klinikose.

  Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad prie sūpynių jokių ženklų, ribojančių žmonių skaičių ant jų, ar naudojimosi instrukcijos nebuvo.

  Kavinės savininkė kaltės nepripažino, tačiau teismas nustatė, kad parko teritorijoje prie sūpynių–suktuko pagrindo buvo netinkamai pritvirtinta velnio skulptūra, neįrengta jokių priemonių saugiai įsikibti, stabdyti bei neužtikrinta žmonių sauga kritimo atveju.

  Taip pat nesant pritvirtintų kėdžių ir rankenų, skirtų įsikibti, saugių stabdymo priemonių, apsaugos nuo kritimo, karuselės kritimo erdvėje įrengus betoninį taką, neįrengtas smūgį švelninantis paviršius ir taip pažeistos specialios elgesio saugumo taisyklės.

  Teismas konstatavo, kad savininkė turėjo užtikrinti savo įmonės teritorijoje esančios karuselės atitiktį specialių teisės aktų reikalavimams, susijusiems su saugiu karuselės eksploatavimu. Jai skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, kuri atidėta vieneriems metams šešiems mėnesiams. Taip pat nuteistoji privalės nukentėjusiajai atlyginti daugiau nei 500 eurų turtinės žalos ir 20 tūkstančių eurų neturtinės žalos.

  Dar šia tema

  Pasvalietis kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus
  Kaliningrado srities gyventojas nuteistas už mergaitės išžaginimą Lietuvoje
  Tegai:
  teismas

  Svarbiausios temos