20:09 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Rinkimai, archyvinė nuotrauka

  Elektrėnuose prašoma perskaičiuoti balsus

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (35)
  67 0 0

  Vadovauti Elektrėnų rajonui buvo perrinktas Liberalų sąjūdžio atstovas Kęstutis Vaitukaitis

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Tikriausiai, Vyriausioji rinkimų komisija turės perskaičiuoti balsus mero rinkimų dvikovoje Elektrėnuose, praneša LRT.

  Po sekmadienį įvykusio antrojo turo Liberalų sąjūdžio atstovas Kęstutis Vaitukaitis buvo perrinktas dar vienai kadencijai vadovauti Elektrėnų rajonui. Jo persvara prieš visuomeninio rinkimų komiteto "Patriotų sąjūdis už Elektrėnų kraštą" narę Silvą Lengvinienę buvo vos 14 balsų.

  Pralaimėjusi Lengvinienė pareiškė, kad pateiks prašymą perskaičiuoti balsus. Pasak jos, iš savanorių buvo gaunama daug laiškų, kuriuose jie pastebi pažeidimų.

  Anot jos, pavyzdžiui, vienas pilietis pastebėjo, kad rinkėjams balsuojant išankstiniame balsavime, vokai su biuleteniais esą buvo dedami ne į tam skirtą dėžę.

  "Vokai buvo dedami į stalčių. Tai yra pažeidimas, nors komisija paaiškino piliečiui, kad tai yra normalu. Tiesa, kai pilietis pasiskambino VRK, jam paaiškino, kad toks veiksmas neatitinka taisyklių", — pasakojo Lengvinienė.

  Pasak Lengvinienės, kitas asmuo, kreipęsis į ją, pranešė, kad balsavimo biuletenyje jos pavardė buvo užtušuota. Jos vertinimu, tai yra sugadintas biuletenis, nors didžioji dalis rinkimų komisijos nusprendė kitaip.

  Lengvinienė teigė, kad jos išvardinti galimi pažeidimai galėjo būti žmogiškųjų klaidų padariniai. Vis dėlto ji neatmetė galimybės, kad perskaičiavus balsus, rinkimų rezultatas galėtų pasikeisti jos naudai.

  Jei Lengvinienė pateiks prašymą, VRK turės skaičiuoti balsus iš naujo.

  Iš viso sekmadienį vykusiame antrajame mero rinkimų ture buvo išrinktas 41-as meras. Prieš dvi savaites 19 savivaldybių išsirinko vadovą per pirmąjį turą, kuomet taip pat buvo renkami savivaldybių tarybų nariai.

  Iš viso per savivaldos rinkimus vietos politikai varžėsi dėl 1502 mandatų tarybose.

  Temos:
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (35)

  Dar šia tema

  Skvernelis pristatė savo rinkimų štabo komandą
  Lietuvoje įsigaliojo rinkimų agitacijos draudimas
  Sauliaus Skvernelio rinkimai — tai, kas arčiausia, tai, kas paprasta
  Tegai:
  Elektrėnai, rinkimai

  Svarbiausios temos