20:34 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Idėjos autoriai planuoja teikti daugkartinio naudojimo puodelius kavinių tinklams, festivaliams ir kitiems masiniams renginiams, o panaudojus juos surinkti, išplauti ir vėl naudoti

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Vakar Aplinkos ministerijoje apsilankę socialinės-aplinkosauginės iniciatyvos "CupCup" autoriai Valdonė ir Irmantas Šuškevičiai supažindino su šia iniciatyva, skirta aplinkos taršai vienkartiniais plastikiniais ir kombinuotais puodeliais mažinti, rašoma ministerijos pranešime.

  "CupCup" tikslas — kurti visuomenę be atliekų, diegiant tvarias daugkartinio naudojimo pakuočių grąžinimo sistemas.

  Idėjos autoriai planuoja teikti daugkartinio naudojimo puodelius kavinių tinklams, festivaliams ir kitiems masiniams renginiams, o panaudojus juos surinkti, išplauti ir vėl naudoti.

  Kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyresnioji patarėja Jurgita Gaižiūnienė, pastaruoju metu pasaulyje stiprėja pastangos mažinti aplinkos taršą vienkartiniu plastiku. Todėl tokios jaunų žmonių iniciatyvos, kaip "CupCup", iš esmės prisidėtų siekiant Plastikų strategijos ir naujos direktyvos dėl vienkartinių plastikinių gaminių, kurią ES mastu ketinama patvirtinti iki šių metų vidurio, keliamų tikslų.

  Kaip numato šios direktyvos projektas, per dvejus metus nuo jos įsigaliojimo ES rinkai bus draudžiama tiekti iš polistireninio putplasčio pagamintus gėrimų puodelius ir gaminius iš aerobiškai skaidaus plastiko. Be to, ES šalys turės iki 2026 metų sumažinti vienkartinių plastikinių puodelių kartu su jų dangteliais ir kamšteliais kiekį, palyginti su 2022-aisiais.

  Dar šia tema

  Vienkartiniai indai bus uždrausti Europos Sąjungoje
  Aplinkos ministerija skelbia dieną be vienkartinių plastiko gaminių
  Tegai:
  masiniai renginiai

  Svarbiausios temos