19:50 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Kontrabanda, archyvinė nuotrauka

  Estas be jokios maskuotės gabeno beveik 2 mln. eurų vertės kontrabandą

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Vairuotojas deklaravo gabenantis 16 tonų pakavimo medžiagos, tačiau pareigūnai aptiko ir 560 tūkst. pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Šeštadienį Panevėžio apylinkėse muitinės pareigūnai sulaikė didžiulę, daugiau nei pusės milijono pakelių cigarečių kontrabandos siuntą, informuoja muitinės kriminalinė tarnyba.

  Šeštadienį, kovo 16 dieną, apie 9 val. ryto, Panevėžio aplinkkelyje Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės patrulis sustabdė vilkiką "Scania", vairuojamą Estijos piliečio A. K.

  Nors vairuotojas deklaravo gabenantis iš Estijos į Ispaniją 16 tonų pakavimo medžiagos, pareigūnai jau turėjo muitinės kriminalistų perduotą informaciją, kad šia mašina gali būti vežama kontrabanda.

  Ir išties, vos pravėrus vilkiko puspriekabės duris ir patikrinus ten sukrautas dėžes, paaiškėjo, kad visa puspriekabė pilna nelegalių cigarečių.

  Muitininkus nustebino kontrabandininkų įžūlumas — paprastai vilkiko puspriekabėje bent "dėl akių" būna sukraunama 1–2 eilės dėžių su oficialiai deklaruotomis prekėmis. Šįkart maskuote buvo galima pavadinti nebent tai, kad rūkalai buvo sukrauti į neįprastas — konditerijos gaminių — dėžes.

  Iš viso pareigūnai rado 560 tūkst. pakelių cigarečių "Winston" su baltarusiškomis banderolėmis. Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — daugiau nei 1,86 mln. eurų.

  Tai viena didžiausių šiemet sulaikytų cigarečių kontrabandos siuntų. Šių metų vasario 1 dieną Kybartų kelio poste buvo sulaikytas vilkikas iš Rusijos Kaliningrado srities į Lietuvą įvežęs 675 tūkst. pakelių (2 mln. 146 tūkst. eurų vertės) cigarečių kontrabandą.

  MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Vakar Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų sprendimu vairuotojas buvo suimtas mėnesiui.

  Dar šia tema

  Lietuvė kontrabandines cigaretes slėpė dujų balione
  Kauno rajone sulaikytas prabangus "BMW" su kanapių ir kokaino kontrabanda
  Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį — tikrą kontrabandos gabenimo "veteraną"

  Svarbiausios temos