12:18 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Minėti asmenys galės pasirinkti, kurį iš dokumentų — asmens tapatybės kortelę arba pasą — norės gauti ar pasikeisti nemokamai

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė, kad valstybės rinkliava už asmens dokumento išdavimą ar keitimą nebus imama iš pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvių, kuriems kario savanorio ar laisvės kovų dalyvio teisinis statusas pripažįstamas Pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyvių teisinio statuso įstatyme nustatyta tvarka, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Lietuvos pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Minėti asmenys galės pasirinkti, kurį iš dokumentų — asmens tapatybės kortelę arba pasą — norės gauti ar pasikeisti nemokamai.

  Pasak Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, nuo okupacijų nukentėję asmenys yra skirstomi į skirtingas kategorijas: represuoti, politiniai kaliniai, tremtiniai, Afganistane nukentėję mūsų piliečiai ir kiti. Šiuo metu galiojantis teisinis reglamentavimas nustato, kad nuo rinkliavos yra atleidžiami tik asmenys, patenkantys į represuotųjų kategoriją. Tai yra apie 800 asmenų, buvusių koncentracijos stovyklose.

  Pasak Seimo narės, iki 2007 metų rinkliavos nereikėjo mokėti visoms kategorijoms.

   

  Tegai:
  asmens tapatybės kortelė, pasas

  Svarbiausios temos