19:56 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Konteinerinis laivas MSC Francesca Klaipėdoje, archyvinė nuotrauka

  Klaipėdos uosto pirkimų nugalėtojai turi ryšių su direkcija, rašo žiniasklaida

  © Photo: facebook \ Klaipėdos uostas / Port of Klaipeda
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Uosto direkcija užtikrina, kad privačių interesų turintys darbuotojai negali priimti sprendimų dėl viešųjų pirkimų konkursų

  VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Kai kurie valstybinio jūrų uosto viešųjų pirkimų komisijos nariai yra susiję su bendrovėmis, "laiminčiomis" pelningiausius uosto pirkimus, praneša LRT

  Tuo pačiu metu Uosto direkcija tvirtina, kad privačių interesų turintys darbuotojai nuo sprendimų nusišalina.

  Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija atliko tyrimą, kuriame teigiama priešingai. Pagal analizuojamus dokumentus, kontaktiniai asmenys dalyvauja priimant sprendimus dėl projektų techninių sąlygų.

  Be to, LRT nustatė, kad dauguma Klaipėdos uosto statybos projektų yra padalinti tarp kelių įmonių. Lyderiauja Gargždų statybos įmonė "Hidrostatyba" ir Latvijos statybos bendrovė "Latvijos tilti".  

  "Tiek, kiek matome, iš tiesų yra tam tikri nuolatiniai dalyviai, kurie vienuose ar kituose pirkimuose dalyvauja nuolatos, pasikeisdami. Pavyzdžiui, laimi tai vieni, tai kiti. Kiek matosi iš statistinės apžvalgos, būtų galima manyti, kad (laimi — red. past.) tokiomis apylygėmis dalimis, jei kalbėtume konkrečiai apie gilinimo darbus. Tam tikruose specifiniuose darbuose vis dėlto yra panašiai tos pačios įmonės", — sako Viešųjų pirkimų tarnybos direktorės pavaduotoja Jovita Petkuvienė.

  LRT tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad kai kuriuos uosto vadovus su pirkimus laiminčių bendrovių darbuotojais saisto giminystės ryšiai.

  Uosto Statybos ir eksploatacijos departamentui vadovauja Giedrius Smaguris, o jo giminaitis Alvydas Smaguris dirba jau minėtoje "Hidrostatyboje", kuri reguliariai vykdo statybos darbus uoste. G. Smagurio giminaitis A. Smaguris anksčiau yra dirbęs "Klaipėdos naftoje" kartu su tuometiniu jos vadovu Roku Masiuliu.

  Uosto direkcija pateikė atsakymą, kad Smaguris "nedalyvauja rengiant, svarstant ir priimant sprendimus, kur galima interesų konflikto rizika". LRT Tyrimų skyrius Uosto direkcijos prašė pateikti ir viešųjų pirkimų komisijos posėdžių protokolus, tačiau KVJUD atsisakė tai padaryti, nes esą ši informacija nėra vieša.

  Tačiau LRT sužinojo, kad Smaguris dalyvauja Techninės tarybos posėdžiuose, kuriuose yra sprendžiama dėl planuojamų vykdyti konkursų techninių sąlygų.

  LRT taip pat nustatė, kad "Hidrostatyboje" dirba buvęs Klaipėdos uosto infrastruktūros direktorius Gediminas Zumaras, kuriam 2018 metais buvo paskirta dveji su puse metų kalėjimo už kyšininkavimą.

  Anksčiau dėl LRT tyrimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija kreipėsi į Žurnalistų etikos inspekciją, prašydama išnagrinėti skundą dėl LRT šališko tyrimo apie Uosto direkciją bei tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą.

  Pirmą LRT Tyrimų skyriaus žurnalistės Rūtos Juknevičiūtės publikacija "LRT tyrimas. Vaitkų rinkimuose parėmusių verslininkų sėkmė uoste: verslo sąlygų gerinimas, žemė be konkursų ir laimėti pirkimai" buvo paskelbta vasario 7 dieną. 

  Dar šia tema

  Baltijos šalių lyderis: Klaipėdos uostas skelbia 2018 metų rezultatus
  Bus rekonstruojamas Palangos oro uostas
  Tegai:
  Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos