20:15 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  Seime siūloma sugriežtinti sąlygas, ribojančias galimybes būti įmonės vadovu

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Numatoma, kad asmuo negalėtų būti įmonės vadovu, jeigu būtų pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo, bet nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas, ir nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo dveji metai

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Seimas pradėjo svarstyti Valstybės ir savivaldybės įmonių, Akcinių bendrovių ir Viešųjų įstaigų įstatymų pataisas, kuriomis siekiama patikslinti nuostatas dėl reikalavimų valstybės ir savivaldybių įmonės vadovui.

  Pagal teikiamus Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pakeitimus numatoma, kad be kitų atvejų asmuo negalėtų būti įmonės vadovu, jeigu būtų pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo, bet nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas, ir nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo dveji metai.

  Pagal siūlomas naujas nuostatas visi atvejai, ribojantys būti įmonės vadovu, taip pat būtų įtvirtinti Akcinių bendrovių ir Viešųjų įstaigų įstatymuose.

  Pataisomis siekiama, kad valstybės ir savivaldybės įmonėse, bendrovėse, kuriose akcijos ar dalis akcijų, suteikiančių daugiau kaip 1/2 visų balsų šios bendrovės visuotiniame akcininkų susirinkime, priklauso valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise, viešosiose įstaigose, kuriose savininkė arba dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovo pareigas galėtų užimti tik asmenys, atitinkantys parengtose įstatytų pataisose numatytus reikalavimus.

  Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 93 Seimo nariai, susilaikė 5 parlamentarai.

  Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete, papildomu — Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 14 dieną.

  Dar šia tema

  Į Seimo kontrolieriaus įstaigą plūsta gyventojų skundai
  Seimas peržiūrės mažų vaikų priežiūros taisykles
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos