20:49 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Apdovanotas ugniagesys Giedrius Raguotis, išgelbėjęs tvenkinyje įlūžusį vyrą

  Apdovanotas ugniagesys, basomis kojomis laužęs ledą, kad išgelbėtų skęstantįjį

  © Photo: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51 0 0

  Iki įlūžusio į tvenkinį žmogaus ryžtingas gelbėtojas brovėsi, basomis kojomis laužydamas ledą, o paskutinius žingsnius ledą laužė, griūdamas ant jo visu kūnu

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente už nuopelnus valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, pasižymėjimą atliekant gelbėjimo darbus valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu "Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė" buvo apdovanotas Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Giedrius Raguotis, praneša departamento spaudos tarnyba.

  Apdovanojimą jam įteikė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Mindaugas Kanapickas.

  "Džiaugiuosi, kad tarp mūsų yra tokių žmonių, kurie greitai ir nedvejodami priima sprendimus gelbėti į nelaimę patekusį žmogų. Giedrius padarė žygdarbį. Dėkoju jam ir jo kolegoms už tinkamą sprendimą ir gerą rezultatą", — pasakė Kanapickas.

  Raguotis šių metų kovo 9 dieną išgelbėjo tvenkinyje įlūžusį žmogų. 16:09 buvo pranešta, kad Vilniuje, Vaikų gatvėje, tvenkinyje skęsta žmogus. Jau automobilyje ugniagesys gelbėtojas nusivilko apsauginius drabužius ir užsisegė gelbėjimo liemenę.

  Pamatęs, kad vyras nuo kranto yra nutolęs 8-10 metrų, Raguotis nedvejodamas šoko į vandenį. Basomis kojomis laužydamas ledą jis brovėsi iki nukentėjusiojo, o paskutinius žingsnius ledą laužė, griūdamas ant jo visu kūnu. Pačiupęs vyrą už rankos, davė ženklą kolegoms traukti juos į krantą. Nukentėjusysis buvo perduotas medikams.

  Kanapickas padėkojo visiems gelbėjimo operacijoje dalyvavusiems 5-osios komandos pareigūnams ir palinkėjo sėkmės tarnyboje.

  Pasak Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Vido Kerševičiaus, svarbiausia, kad ši gelbėjimo operacija baigėsi laimingai, o ugniagesys liko sveikas.

  5-osios komandos viršininkas Arūnas Dikčius teigė, jog šioje situacijoje aktyvus gelbėjimo būdas pasiteisino, buvo priimti teisingi sprendimai, o ugniagesys gelbėtojas Raguotis užduotį atliko greitai ir profesionaliai.

  Dar šia tema

  Vilniaus centre moteriai ant galvos nukrito ledo luitas: sutriko atmintis
  Specialistai primena žvejams, kada galima lipti ant ledo dangos
  Išgelbėtas Šalčininkų rajono kaime į šulinį įkritęs vyras
  Tegai:
  Lietuva, ugniagesiai

  Svarbiausios temos