20:29 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Nuo šiol būsimas paveldėtojas ar kitas asmuo iš karto po savininko mirties galės tapti transporto priemonės valdytoju 1 metų laikotarpiui, t. y. nereikės laukti, kol bus atliktos visos paveldėjimo procedūros

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Nuo balandžio 1 dienos paprastėja transporto priemonių registravimo tvarka, mirus jų savininkams, rašoma VĮ "Regitra" pranešime.

  Nuo šiol būsimas paveldėtojas ar kitas asmuo iš karto po savininko mirties galės tapti laikinai transporto priemonės valdytoju — 1 metų laikotarpiui. Paprasčiau tariant, nereikės laukti, kol bus atliktos visos paveldėjimo procedūros.

  Mirus transporto priemonės savininkui, nuosavybės perleidimo dokumentai naujam savininkui pradedami tvarkyti ne anksčiau kaip po 3 mėnesių. O pagal šiuo metu galiojančią tvarką asmuo dėl automobilio įregistravimo savo vardu į "Regitrą" gali kreiptis tik susitvarkęs paveldėjimo dokumentus. Tačiau nuo balandžio ši tvarka paprastinama — iš karto po asmens mirties bus galima laikinai tapti transporto priemonės valdytoju.

  Svarbu atkreipti dėmesį, kad, per 14 dienų niekam nesikreipus į "Regitrą" dėl laikinos registracijos, transporto priemonės dalyvavimas viešajame eisme bus sustabdomas. Tai reiškia, kad su tokia transporto priemone važiuoti nebus galima.

  Patogesnė tvarka paveldėtojams

  Kaip jau buvo minėta, laikina registracija truks ne ilgiau kaip 1 metus nuo gauto pranešimo apie automobilio savininko mirtį. Per šį laikotarpį, sutvarkius turto paveldėjimo dokumentus, transporto priemonė turės būti įregistruojama naujojo valdytojo vardu, o jei per 1 metus tai nebus padaryta — dalyvavimas eisme ir toliau liks sustabdytas.

  Norint įregistruoti automobilį savo vardu bei eksploatuoti jį viešajame eisme, automobilio paveldėtojams pirmiausia reikės pasirūpinti jo galiojančia technine apžiūra bei privalomuoju draudimu. Tuomet atvykti į "Regitros" padalinį ir pateikti asmens dokumentą, registracijos liudijimą bei paveldėjimo dokumentus.

  Naujoji tvarka galios ir toms transporto priemonėms, kurių savininkai mirė iki naujos tvarkos įsigaliojimo. Nuo balandžio iš Gyventojų registro automatiškai gavus duomenis apie asmens mirtį, jų vardu registruotų transporto priemonių dalyvavimas viešajame eisme taip pat bus sustabdomas, praėjus 14 dienų terminui.

  Dar šia tema

  "Regitra" įspėja apie sukčius: jie siūlo įgyti teisę vairuoti nelegaliais būdais
  "Regitra": kas svarbiausia įsigyjant automobilį
  "Regitra" siūlo užsisakyti naujus numerių ženklų derinius
  Tegai:
  transporto priemonė

  Svarbiausios temos