20:10 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Ramoniškių kontrolės punktas, archyvinė nuotrauka

  Trumpinamas Ramoniškių – Pograničnyj kontrolės punkto darbo laikas

  © Photo: Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48 0 0

  Per Lietuvos ir Rusijos pasienyje esantį Ramoniškių – Pograničnyj kontrolės punktą keliaujančių žmonių ėmė mažėti prieš daugiau nei penkerius metus

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Trumpinamas Lietuvos ir Rusijos pasienyje esančio Ramoniškių – Pograničnyj kontrolės punkto darbo laikas, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

  Nuo kovo 25-osios Ramoniškių – Pograničnyj kontrolės punktas, esantis ties Šakių rajono savivaldybės Sudargo miesteliu, veiks ne visą parą, o 12 valandų, kasdien, nuo 8 iki 20 val. Vasaros laiku Ramoniškių punktas veiks nuo 9 iki 21 val.

  Tokių permainų imamasi VSAT išanalizavus vykstančių per valstybės sieną asmenų ir transporto priemonių srautus.

  Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į tai, kad per šį punktą, esantį ties Šakių rajono savivaldybės Sudargo miesteliu, keliaujančių žmonių ėmė mažėti prieš daugiau nei penkerius metus.

  2013-aisiais suskaičiuota, jog per metus Ramoniškių – Pograničnyj punkte valstybės sieną į abi puses iš viso kirto kiek daugiau nei 181 tūkstantis asmenų, o 2018 metais tokių keliautojų jau buvo tik 43 tūkstančiai.

  Perpus sumenko ir transporto priemonių srautai. Per dvylika 2013-ųjų mėnesių Ramoniškių punkte patikrinti beveik 62 tūkstančiai automobilių, per tą patį laikotarpį 2018 metais ― tik 30 tūkstančių.

  Kadangi Lietuvos ir Rusijos pasienyje esančių kontrolės punktų veikla reglamentuota dvišaliu vyriausybių susitarimu, sprendimas dėl Ramoniškių punkto darbo laiko pakeitimo iš pradžių buvo derinamas diplomatiniais kanalais, vėliau ― dvišaliuose darbiniuose susitikimuose.

  Lietuvos bei Rusijos pasienyje ir toliau visą parą veiks pasienio kontrolės punktai Kybartai – Černyševskoje, Panemunė – Sovetskas bei Nida – Morskoje.

  Dar šia tema

  Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje gali atsirasti nauji kontrolės punktai
  Sovetske atsisakyta dažyti namus pasienyje su Lietuva Rusijos vėliavos spalvomis
  Latvija pasienyje su Rusija pastatė 93 km ilgio tvorą su spygliuota viela
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, pasienio kontrolės punktas

  Svarbiausios temos