21:12 2019 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Kalėjimas, archyvinė nuotrauka

  Iš Ispanijos į Rusiją hašišą gabenę kontrabandininkai laukia teismo

  © Фото: policija.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Narkotikų platintojai ketino nugabenti į Rusiją beveik 93 kg hašišo

  VILNIUS, kovo 23 ― Sputnik. Vilniaus apygardos teismui perduota narkotikų platintojų baudžiamoji byla.

  2017 metų lapkritį policijos pareigūnai, turėdami informacijos, kad gali būti gabenamos narkotinės medžiagos, Utenos rajone sustabdė automobilį "Volvo", vairuojamą piliečio V. L. Atlikę kratą, pareigūnai iš automobilio kėbule ir salone įrengtų slėptuvių ištraukė beveik 93 kg į paketus supakuoto hašišo.

  Tyrimo duomenimis, dar 2016 metų vasarą kaltinamasis L. K. susitarė su tam tikrais asmenimis dėl hašišo pervežimo iš Ispanijos į Rusiją.

  Jis įsigijo automobilį "Volvo" su specialiai narkotinėms medžiagoms pervežti įrengtomis slėptuvėmis, vyko į Sankt Peterburgą, kur iš vieno iš organizatorių gavo 85 tūkst. eurų narkotinėms medžiagoms įsigyti.

  Šiuos pinigus L. K. parsigabeno į Lietuvą. 2017 metų spalį L. K. ir V. L. išvyko į Ispaniją, kur už atsivežtus 85 tūkst. eurų įsigijo beveik 86 kg hašišo.

  Nupirktą hašišą abu kaltinamieji ir Ispanijoje tuo metu gyvenęs G. V. supakavo į paketus ir parengė automobilio "Volvo" slėptuvėse. L. K. ir V. L. narkotikus atsivežė į Lietuvą, iki Ispanijos – Prancūzijos pasienio juos lydėjo ir G. V.

  antrankiai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : ГУ МВД России по Красноярскому краю

  Lietuvoje su L. K. susisiekė kaltinamasis G. S. Jis L. K. perdavė apie 7 kg hašišo, kuris taip pat turėjo būti nugabentas į Rusiją. 2017 metų lapkričio 1-ąją V. L. vairuojamas automobilis su hašišo kroviniu pajudėjo Rusijos link, tačiau Utenos rajone buvo sustabdytas policijos pareigūnų.

  Kaltinimai neteisėtu disponavimu labai dideliais kiekiais narkotinių medžiagų turint tikslą jas platinti bei jų kontrabanda pareikšti visiems keturiems šios nusikalstamos veikos bendrininkams: L. K., V. L., G. V. ir G. S. Ispanijoje gyvenęs G. V. buvo sulaikytas ir Lietuvai perduotas pagal Europos arešto orderį.

  Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

  Dar šia tema

  Rusas bandė įvežti į Lietuvą 72 kg hašišo — video
  Lietuvos specialiosios pajėgos sulaikė 1,5 t hašišo, gabento į Rusiją — video
  Muitininkai vėl sulaikė hašišo pilną automobilį
  Tegai:
  narkotikai, kontrabandininkai, Rusija

  Svarbiausios temos