02:08 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Lietuvių folkloro ansamblis

  Užsienio lituanistinių mokyklų projektams skirta 300 tūkst. eurų

  © Photo: Facebook/Lietuvos ambasada Turkijoje
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  47 0 0

  Už šiuos pinigus vaikai atvyks į vasaros stovyklas ir ekspedicijas Lietuvoje, o mokyklos pirks vadovėlius, literatūrą lietuvių kalba

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija užsienio lituanistinių mokyklų projektams šiemet paskirstė beveik 300  tūkst. eurų.

  Už šiuos pinigus vaikai iš įvairių šalių atvyks į vasaros stovyklas ir ekspedicijas Lietuvoje, mokyklos pirks vadovėlius, grožinę literatūrą lietuvių kalba, tautinius kostiumus ir kitą tautinę atributiką, bus tęsiamas bendradarbiavimas su Lietuvos mokyklomis, tobulinama mokytojų kvalifikacija, vyks kiti edukaciniai renginiai Lietuvoje ir užsienyje.

  "Atrenkant finansuotinus projektus vienas iš prioritetų buvo veiklos, kurios skatina mokinių motyvaciją mokytis lituanistinėje mokykloje. Labai džiaugiamės, kad lituanistinės mokyklos stiprėja, aktyviai dalyvauja projektų konkurse, labai intensyviai bendradarbiauja su Lietuvos mokyklomis, vaikams ir šeimoms pasiūlo patrauklios veiklos", — sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. 

  Lituanistinėse mokyklose įvairiais renginiais bus pažymėtas ir Pasaulio lietuvių metų minėjimas.

  Iš viso konkursui šiais mokslo metais pateiktos 92 paraiškos iš 21 pasaulio šalies. Finansavimas skirtas 82.

  Užsienio lietuviškų mokyklų neformaliojo lituanistinio švietimo projektų konkursą Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuoja kasmet. Juo siekiama skatinti užsienio lietuvius, lietuvių kilmės užsieniečius ir užsieniečius mokytis lietuvių kalbos, Lietuvos valstybės istorijos, kultūros, pažinti Lietuvą, taip pat sudaryti sąlygas saviraiškai lietuvių kalba, stiprinti ir puoselėti lietuvybę.

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kuruoja 10 lietuviškų formaliojo ugdymo mokyklų ir daugiau nei 200 pasaulio lituanistinių mokyklų veiklą.

  Dar šia tema

  Užsienio lietuviai turės glaudesnius ryšius su Lietuva
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos