17:12 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (307)
  11

  Teisę vairuoti automobilį už vairavimą neblaiviam praradęs latvis Lietuvos pasieniečiams pateikė klastotę

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Latvijos pilietį, dokumentų kontrolės metu pateikusį, įtariama, suklastotą anglišką vairuotojo pažymėjimą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Sekmadienį Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai–Marijampolė, patikrinti sustabdė automobilį "Mercedes Benz Sprinter" latviškais numeriais. Ši transporto priemonė ką tik buvo įvažiavusi iš Lenkijos.

  Vairuotojas, 48 metų Latvijos pilietis, VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus automobilio registracijos dokumentus, tačiau užsieniečio turėtas vairuotojo pažymėjimas iškart sukėlė įtarimų. Netrukus nustatyta, kad pateiktas Didžiosios Britanijos pavyzdžio dokumentas yra klastotė.

  Pasieniečiai išsiaiškino, kad tikrąjį savo vairuotojo pažymėjimą šis užsienietis prarado už tai, jog prie vairo sėdo padauginęs alkoholio ir apsvaigęs įkliuvo teisėsaugininkams.

  Pasienyje su Rusija Lietuva modernizuoja sienos stebėjimo sistemą >>

  Už transporto priemonės vairavimą neturint teisės tai daryti latviui skirta 300 eurų bauda. Dėl dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Latviui už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

  Po apklausos vyrą VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Automobilis perduotas vairuotojo įgaliotam asmeniui, turėjusiam tvarkingus dokumentus.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (307)

  Dar šia tema

  Uzbekistanietis bandė kirsti Lietuvos sieną su suklastotu vairuotojo pažymėjimu
  Lietuvos muitininkai sulaikė automobilį — tikrą kontrabandos gabenimo "veteraną"
  Kazachstanietis bandė įvežti į Lietuvą retas knygas, išleistas 20 amžiaus pradžioje
  Tegai:
  suklastotas dokumentas, Latvija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva

  Svarbiausios temos