00:55 2021 Gegužės 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Manoma, kad tragiškas pasekmes sukėlė kaltinamojo sumanymas pačiam suremontuoti savo automobilio dujų įrangą

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Dėl didžiulių nuostolių pridariusio ir žmogaus gyvybę nusinešusio sprogimo viename Panevėžio garažų masyve netrukus į teisiamųjų suolą sės 71 metų panevėžietis, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Galingas sprogimas Panevėžį sudrebino pernai rudenį, spalio 18 dienos vakarą. Apie 21:00 nugriaudėjus sprogimui, buvo sugriauta arba stipriai apgadinta 10 garažų, suniokotas juose buvęs turtas, keli automobiliai. Sprogimo epicentre, po visiškai sugriuvusio garažo nuolaužomis buvo rastas negyvas vyras.

  Netrukus buvo nustatyta, kad žuvusysis — 38 metų panevėžietis, garažo savininko brolis, o šiuo garažu daugiausia naudojosi jųdviejų tėvas. Netrukus atsirado liudytojų, mačiusių, kaip garbaus amžiaus vyras vakarą prieš nelaimę prie garažo remontavo savo automobilį.

  Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad viską niokojantį sprogimą galimai sukėlė kaltinamasis, sumanęs šalia garažo išardyti savo automobilio dujų balioną ir išleisti iš jo suskystintas dujas. Ekspertai nustatė, kad sunkesnės už orą dujos susikaupė garažo rūsyje.

  "Manoma, kad kaltinamojo sūnui, vėliau atėjusiam į garažą ir bandant uždegti šviesą, įvyko sprogimas, pasibaigęs jo mirtimi bei garažų masyvo nuniokojimu", — pasakė prokuroras Arvydas Gramba.

  Panevėžiečiui pateikti kaltinimai dėl turto sunaikinimo ir sugadinimo dėl neatsargumo bei netyčinio gyvybės atėmimo. Už pastarąją nusikalstamą veiką numatomas laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Kaltinamajam civilinius ieškinius dėl patirtos žalos pateikė ir sugadintų garažų savininkai.

  Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

  Dar šia tema

  Žolės gaisrai — smūgis bundančiai gamtai
  Paviešintas sprogimo Kinijos chemijos gamykloje vaizdo įrašas
  Tegai:
  dujos, automobilis

  Svarbiausios temos