02:08 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Biotualetas, archyvinė nuotrauka

  Teismas įpareigojo Vilnių pašalinti 5 biotualetus, pastatytus priešais kavinę

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  50 0 0

  Teismas nurodė, kad toks viešosios tvarkos užtikrinimo būdas nesuderinamas su teisingu ir protingu viešuoju valdymu

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) patenkino uždarosios akcinės bendrovės "Dėdė Semas" skundą Vilniaus miesto savivaldybei dėl sostinės centre priešais šiai bendrovei priklausančios kavinės įėjimą pastatytų penkių biotualetų ir įpareigojo juos pašalinti iš šios vietos, perstatant taip, kad neribotų bendrovės ūkinės veiklos laisvės, neužstotų kavinės, terasos bei įėjimo į kavinę, rašo teismo spaudos tarnyba.

  UAB "Dėdė Semas" prašė teismo pripažinti, kad Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas sostinės Islandijos g. 1, priešais kavinės "Uncle Sam's pub" (liet. "Dėdės Semo užkandinė") įėjimą, pastatyti penkis biotualetus, yra neteisėtas, nepagrįstas, ir įpareigoti savivaldybę pašalinti juos, perstatant taip, kad šie neribotų pareiškėjos ūkinės veiklos laisvės, neužstotų kavinės terasos bei įėjimo.

  "Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi šį administracinį ginčą, pažymėjo, kad teismas nekvestionuoja savivaldybės pareigos rūpintis švaros ir tvarkos viešose miesto vietose užtikrinimu, tačiau toks viešosios tvarkos užtikrinimo būdas, kai biotualetai pastatomi keli metrai iki maitinimo įstaigos, kenkia ne tik maitinimo įstaigai, tačiau ir bendram miesto atitinkamos dalies įvaizdžiui, estetiniam vaizdui bei akivaizdžiai nėra suderinamas su teisingu bei protingu viešuoju valdymu", — skelbiama teismo nutarime.

  Kadangi nėra priimto teisės akto, reglamentuojančio, kokiu atstumu biotualetai turėtų būti pastatyti iki viešųjų maitinimo įstaigų, teismas, vadovaudamasis protingumo principu, daro išvadą, kad nei 120, 204, nei 305, 320 cm nėra tinkamas atstumas nuo viešosios maitinimo įstaigos iki biotualetų.

  Savivaldybė nepateikė teismui duomenų, dėl kokių priežasčių penkis biotualetus buvo nutarta statyti kelių metrų atstumu, o ne keliais ar keliolika metrų toliau nuo maitinimo įstaigos, kitoje gatvės pusėje. Teismas pažymi, kad kavinė yra maitinimo įstaiga ir privalo savo lankytojams užtikrinti higienišką aplinką.

  Šis teismo sprendimas apeliacine tvarka per trisdešimt kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, skundą pateikiant per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

  Tegai:
  kavinė, Vilniaus savivaldybė

  Svarbiausios temos