09:10 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Atsiimti senatvės pensiją pašte galima nemokamai bet kuriuo patogiu metu nuo 10 iki 26 mėnesio dienos

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Lietuvos paštas laimėjo "Sodros" skelbtą viešųjų pirkimų konkursą pensijų išdavimui, rašoma pranešime spaudai.

  Visi Lietuvos senjorai nuo šiol savo pensijas galės atsiimti pašto skyriuose, o 12 regionų, kuriuose veikia mobilus laiškininkas, pensininkai, kaip ir anksčiau, jas gaus į namus.

  "Didžioji dalis Lietuvos pensininkų senatvės išmokas gauna į mokėjimo korteles, 190 tūkst. pensijų į namus pristato Lietuvos pašto laiškininkai, dar apie 19 tūkst. senatvės išmokų senjorai atsiima pašto skyriuose. Noriu priminti, kad pensijas į namus gauna tik tie senjorai, kurie yra vyresni nei 80 metų, turi tam tikrą neįgalumą arba arti jų gyvenamosios vietos nėra finansinės institucijos — galimybės patiems atsiimti pensijos", — sakė Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

  Po žiemą kilusios sumaišties, kai dalis pagyvenusių žmonių taip ir nesulaukė pristatomų pensijų, šiuos įsipareigojimus 3 mėnesiams sėkmingai buvo perėmęs Lietuvos paštas.

  "Praėjusiais metais pensijų išnešiojimo į namus paslaugą ėmė teikti kelios kitos bendrovės, tačiau laiku negavę pensijų, Kauno ir Vilniaus senjorai išreiškė norą, kad jų išmokas, kaip ir anksčiau, į namus pristatytų Lietuvos paštas arba bent būtų sudaryta galimybė ją atsiimti pašto skyriuose. Šios paslaugos teikimas mums yra aktualus, todėl dalyvavome "Sodros" skelbtame konkurse pensijų išdavimui finansinėse institucijose ir jį laimėjome", — sakė Sadauskas.

  Atsiimti senatvės pensiją pašte galima nemokamai bet kuriuo senjorui patogiu metu nuo 10 iki 26 mėnesio dienos, svarbu su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  Lietuvos paštas nuo sausio senatvės išmokas pristato 13 Lietuvos savivaldybių: Trakų, Širvintų, Šalčininkų, Zarasų, Molėtų, Šilalės, Kupiškio, Biržų, Skuodo, Šakių, Varėnos, Prienų ir Lazdijų gyventojai pensijas gauna įprasta tvarka.

  Dar šia tema

  "Sodra": vasarį pensijos nevėlavo
  Kiekvienas kaupiantis pensijai gaus dar beveik 200 eurų iš valstybės
  Ką rekia žinoti apie sukauptos pensijos išmokėjimą — video
  Tegai:
  pensijos, Lietuvos paštas

  Svarbiausios temos