04:26 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Lietuvos oro uostai šiemet poilsiautojus skraidins į Madagaskarą, į Londono Sičio oro uostą, į lietuvių pamėgtą Antaliją, dar neatrastą Zakinto salą Graikijoje, o birželį — į Bulgarijos uostamiestį Varną

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Jau šį sekmadienį, kovo 31 dieną, Lietuvos oro uostuose prasideda aviacinis vasaros sezonas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Šiemet trys šalies oro uostai keliautojams siūlo dar platesnį krypčių pasirinkimą: nuo verslui svarbių ryšių su Londonu iki egzotiškų atostogų Madagaskare. Itin aktyvus vasaros sezonas bus Kauno oro uoste, kur pirmąkart pradedami vykdyti užsakomieji skrydžiai.

  "Kaip ir kiekvieną vasaros aviacijos sezoną, smagu savo keleiviams pristatyti dar platesnes skrydžių krypčių galimybes — šįkart naujienų turime kiekviename Lietuvos oro uoste. Taip pat mūsų keliautojai galės rinktis ir jau praėjusių metų aviacinę vasarą pamėgtas kryptis, kadangi dauguma jų bus vykdomos ir šiemet", — sako Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.

  Kryptys Vilniaus oro uoste

  Iš Vilniaus balandį pradedami vykdyti kelionių organizatoriaus "Itaka" užsakomieji skrydžiai į Madagaskarą, taip pat padažnėja skrydžiai į Stokholmą su "Norwegian Air Shuttle" bei į Stambulą su "Turkish Airlines".

  Tuo tarpu Lenkijos oro linijos LOT gegužės 1 dieną pradės skraidinti į Londono Sičio oro uostą. Pasak Stikliūno, ši kryptis Vilniui taps svarbia tiek verslo, tiek turizmo kontekste. Maršrutas atsirado pirmą kartą ES istorijoje įgyvendinus PSO projektą verslo skrydžiams pritraukti kartu bendradarbiaujant su daugiau valstybės institucijų, akcentuojant tokio maršruto poreikį visai šaliai.

  Kaune verčiamas naujas puslapis — laukia karšta vasara

  Skrydžių naujienų yra ne tik sostinės oro vartuose. Kaune gegužės mėnesį pradedami užsakomieji skrydžiai į lietuvių pamėgtą Antaliją, dar neatrastą Zakinto salą Graikijoje, o birželį — į Bulgarijos uostamiestį Varną. Šie kompanijos "Itaka" užsakomieji skrydžiai Kauno oro uoste bus organizuojami pirmą kartą.

  Pasak eksperto, santykinai nedideliame Kauno oro uoste atsiradus papildomų užsakomųjų skrydžių ir oro bendrovėms perkėlus kelias kryptis iš kitų miestų, antradieniais gali būti jaučiami keleivių srauto pikai. Teigiama, kad tokiems pikams suvaldyti bus imtasi papildomų priemonių.

  Palangoje — kryptis į Dortmundą

  Palangos oro uostas taip pat turi naujienų. Nuo balandžio 21 dienos startuoja nauja kryptis į Vokietijos šiaurės rytuose įsikūrusį ir dažnai kontrastų miestu vadinamą Dortmundą.

  Stikliūnas pastebi, kad 2019 metų vasaros sezonas išlaiko ir daugumos keleivių jau pernai pamėgtas ir populiariomis tapusias kryptis. Vilniuje tai — Atėnai, į kuriuos skraidina ir "Ryanair", ir "Wizz Air", Chanija ("Ryanair"), Korfu sala ("Ryanair"), Odesa ("Ukraine International Airlines") ir Reikjavikas ("Wizz Air").

  Kaune bei Palangoje paklausiausi maršrutai taip pat išlieka. Laikinojoje sostinėje tai — "Ryanair" vykdomi skrydžiai į Edinburgą, Maljorkos Palmą, Riminį, Rodą bei Žironą. Palangoje ir toliau bus tęsiami skrydžiai į Varšuvą (LOT),  vyks skrydžiai į Maskvą ("Rusline") ir Minską ("Belavia").

  Dar šia tema

  Lietuvos oro uostai aptarnavo 1,7 mln keleivių
  Lietuvos oro uostai pristato net 8-ias naujas kryptis
  Lietuvos oro uostai primena keliautojams apie auksinę taisyklę
  Per 2018-uosius Lietuvos oro uostai pasiekė neregėtą rekordą
  Tegai:
  vasaros sezonas, vasara, Lietuvos oro uostai

  Svarbiausios temos