11:27 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Skiepai nuo tymų, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje trūksta vakcinos nuo tymų

  © Sputnik / Александр Гальперин
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  64 0 0

  Darbdaviai skuba skiepyti savo darbuotojus nuo tymų, tačiau vakcinos trūksta, o infekcija Lietuvoje tik plis

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Sergamumas tymais auga kasdien, vien penktadienį užregistruoti 26 nauji atvejai. Specialistų prognozės negailestingos — tymai Lietuvoje tik plis.

  Nuo metų pradžios šia liga užsikrėtusiųjų skaičius jau perkopė 300, daugiausia jų — Kaune, LRT sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas.

  "Deja, toliau tikrai plis tymai, taip greit nesustos, nes mes praradome kolektyvinį imunitetą. Tai yra, kad daug žmonių nebeturi imuniteto, kadangi buvo sumažėję skiepijimosi apimtys", — teigia ULAC vadovas.

  Nuo tymų darbuotojus suskubo skiepyti vis daugiau darbdavių — tiek verslininkų, tiek valstybinių institucijų. Didžiausia problema — komercinės vakcinos trūkumas. Pavyzdžiui, policija nuo savaitės pradžios siūlo neturintiems imuniteto savo darbuotojams pasiskiepyti — jie kompensuoja iki 30 eurų.

  Skiepai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Николай Хижняк

  "Taip, žinau, kad šią savaitę buvo taip, jog nebuvo skiepų ir nebuvo galimybės pasiskiepyti savo noru, bet manau, kad tikrai tie klausimai bus išspręsti ir artimiausiu metu ta galimybė bus. Pranešimas darbuotojams buvo apie tai, kad pirmiau reikėtų pasidaryti tyrimą, ar tikrai to skiepo reikia", — sakė Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas.

  Vienas telekomunikacijų operatorių taip pat nemokamai skiepija savo darbuotojus. Dėl vakcinos trūkumo visi norintys bus paskiepyti tik po kelių savaičių.

  "Tos vakcinos šiandien nėra, ją, mano žiniomis, turėjo atvežti šiandien ar vakar, tai vienas dalykas, ją reikia atvežti, kitas, na, tiekėjas, kuris mus skiepija turi rasti laiko. Nes irgi turi ribotą žmonių resursą, mes poros savaičių bėgyje turėtume būti paskiepyti", — LRT Televizijai pasakojo "Tele2" atstovas Antanas Baranauskas.

  Pasak ligonių kasų, dabar valstybiniuose sandėliuose yra 30 tūkst. vakcinos dozių. Rugpjūčio arba rugsėjo mėnesį sandėlius turėtų papildyti nuo 60 iki 120 tūkstančių vakcinos dozių.

  Pasak klinikų, per šią savaitę beveik išseko paskutinės atsargos. Šiuo metu komercine vakcina skiepijami tik anksčiau užsiregistravusieji. Kai kuriose klinikose vakcinos dar likę, bet skaičiuojant su privaloma gydytojo konsultacija ir vakcinacija, skiepo kaina gali siekti apie 130 eurų.

  Pasak užkrečiamųjų ligų specialistų, šios ligos grėsmė šalyje išliks, kol bus pasiektas aukštas gyventojų atsparumo lygis. Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai tikina, kad rudenį, kai bus atvežta daugiau vakcinos dozių, svarstoma galimybė nemokamai skiepyti ne tik vaikus ar turėjusius kontaktą su sergančiaisiais.

  Skiepai keliautojams
  © Sputnik /
  Skiepai keliautojams

  Dar šia tema

  Viešėjęs Ukrainoje Seimo narys užsikrėtė tymais
  Keliaujantiems į Ukrainą Lietuvos URM pataria pasiskiepyti nuo tymų
  Generalinis komisaras skiria lėšų darbuotojų skiepams nuo tymų
  Ar skiepai išgelbės nuo ukrainietiškų tymų?
  SAM: du trečdaliai patvirtintų tymų atvejų — Kaune ir Kauno rajone
  Tegai:
  vakcinacija, skiepai, tymai

  Svarbiausios temos