14:15 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Šie žmonės sausį buvo išgelbėti iš labdaros organizacijos "Sea Watch" laivo

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Penktadienį į Lietuvą perkelti du užsieniečiai, dėl kurių perkėlimo buvo sutarta dar šių metų vasario mėnesį, pranešį Migracijos departamento spaudos tarnyba.

  "Tai — Senegalo ir Nigerijos piliečiai, laikinai buvę priglausti Italijoje po labdaros organizacijos "Sea Watch" laivo įgulos gelbėjimo operacijos prie Libijos krantų sausio mėnesį", — pabrėžiama departamento pranešime žiniasklaidai.

  "Sea Watch" gelbėtojai migrantus prie Libijos krantų aptiko sausio 19 dieną. Tarp 47 prieglobsčio prašytojų buvo aštuoni nepilnamečiai. Po gelbėjimo operacijos laivas plaukė į Italiją, tačiau valstybės valdžia neleido švartuotis. Bet ES valstybėms buvo leista pasidalinti laive buvusiais pabėgėliais.

  Į Lietuvos Respubliką Senegalo ir Nigerijos piliečiai perkeliami jau atlikus saugumo patikras, šiems dar būnant Italijoje. Dėl tolesnio minėtų asmenų teisinio statuso spręs Migracijos departamentas, išnagrinėjęs jų prašymus suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje. Migrantai iš Nigerijos ir Senegalo apgyvendinami Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centre.

  Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 metų birželio 22 dienos nutarimo Nr. 628 "Dėl užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją" nuostatas, Lietuva iš Italijos, Graikijos ir Turkijos jau perkėlė 490 asmenų: Sirijos, Irako, Eritrėjos, Senegalo, Nigerijos, Bisau Gvinėjos piliečius ir asmenis be pilietybės.

  Dar šia tema

  Prieglobsčio pasiprašiusi irakiečių šeima bandė išvykti iš Lietuvos
  Po dešimties mėnesių pertraukos į Lietuvą vėl perkelti pabėgėliai iš Sirijos
  Tegai:
  migrantai

  Svarbiausios temos