11:20 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Šios savaitės akcijos ir renginiai primins: žinokite, kur perkate, ir pirkite saugiai

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba 2019 metų balandžio 1–7 dienomis skelbia Apgavysčių internete prevencijos savaitę #NeapsigaukInternete, praneša Teisingumo ministerija.

  Įdėjus šiek tiek pastangų ir atidžiau renkantis virtualius pardavėjus galima išvengti daugelio rūpesčių. Šios savaitės akcijos ir renginiai primins: žinokite, kur perkate, ir pirkite saugiai!

  Galimybė apsipirkti nekeliant kojos iš namų taip pat vilioja vis daugiau žmonių, tačiau didėjantis nuotolinės prekybos populiarumas turi ir tamsiąją pusę. Pavyzdžiui, gautos prekės gali būti visai ne tokios, kokias žada gražios nuotraukos ir aprašymai. Dar blogiau — pirkėjas gali jų taip ir nesulaukti.

  Kaip internetu apsipirkti saugiai? Kokios yra internetu perkančių vartotojų teisės? Kokie pavojai ir apgaulės gali tykoti ir kaip elgtis, jei vis dėlto pakliuvome į sukčių žabangas? Šiuos klausimus prevencijos savaitės metu gvildens vartotojų teisių specialistai.

  VVTAT visą savaitę dalysis aktualia informacija ir praktiniais patarimais, kaip saugiai apsipirkti internete: specialistai dalyvaus radijo ir televizijos laidose, organizuos susitikimą su nuotolinę prekybą vykdančiais verslininkais bei verslo asociacijomis, lankysis mokymo įstaigose. Visi besidomintys bus kviečiami pasitikrinti žinias socialinio tinklo Facebook organizuojamame konkurse-iššūkyje #NeapsigaukInternete, pasidalyti savo patirtimi perkant elektroninėse parduotuvėse. Taip pat bus pristatytas naujas įrankis, aktualus kiekvienam vartotojui, – kontrolinis sąrašas (angl. checklist) apsiperkantiems internetu.

  Aktyviai sekti informaciją ir įsitraukti į organizuojamą veiklą galima VVTAT tinklalapyje.

  Apgavysčių prevencijos mėnesio iniciatyva — kasmet Tarptautinio vartotojų apsaugos ir gynimo tinklo (angl. ICPEN) organizuojamų švietimo ir informavimo kampanijų ciklas. Šios akcijos metu vartotojų teisių apsaugos institucijos išskirtinį dėmesį skiria vienai pasirinktai temai. 2019 metais nuspręsta susitelkti į apgavysčių prevenciją renkantis prekes ir paslaugas internetu.

  Dar šia tema

  Lietuvoje dažnai nelegaliai prekiaujama maisto produktais internetu
  Lietuvos bankas blokuoja internetu nelegaliai teikiamas finansines paslaugas
  Prekiaujantys maisto produktais internetu turės pateikti informaciją apie savo veiklą
  Tegai:
  akcija

  Svarbiausios temos