15:57 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Varlė, archyvinė nuotrauka

  Aplinkosaugininkai kviečia vairuotojus saugoti per kelią migruojančias varles

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Aplinkosaugininkai kviečia vairuotojus važiuoti atidžiai, stebėti aplinką, atsargiai vairuojant migruojančias varles galima aplenkti

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Atšilus orams, sausumoje peržiemojusios varlės atkuto ir keliauja į savo įprastas neršto vietas — vandens telkinius, praneša Aplinkos ministerija.

  Keliauninkės dažnai priverstos kirsti kelius, kur jų labai daug žūva po automobilių ratais. Todėl aplinkosaugininkai kviečia vairuotojus važiuoti atidžiai, stebėti aplinką. Atsargiai vairuojant migruojančias varles galima aplenkti.

  Pasiekusios vandens telkinius, varlės kurį laiką praleidžia juose, brandina kiaušinėlius (ikrus), o po to neršia. Kiekviena pievinės varlės patelė išneršia apie tūkstantį ikrelių, o smailiasnukės varlės — apie du tūkstančius. Iš tokio kiekio iki brandos (3-4 metų) užauga tik po keletą varlių.

  Varliagyviams prie kelių apsaugoti skiriama vis daugiau dėmesio. Antai Vilniuje parkų darbuotojai su savanoriais pastatė laikinų apsauginių tvorelių prie gatvių, varlės surenkamos ir kibiruose pernešamos iš vienos kelio pusės į kitą. Be to, laikinai uždraustas automobilių eismas tose vietose, kuriose pastebima gausi varliagyvių migracija.

  Tegai:
  vairuotojai, aplinkosaugininkai, migruojančios varlės

  Svarbiausios temos