15:52 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  kibernetinis saugumas

  Lietuva užima 4-ąją vietą Globaliame kibernetinio saugumo indekse

  © Flickr/ Yuri Samoilov
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61 0 0

  Reitingas atspindi valstybių pastangas adaptuoti nacionalinę teisinę bazę, įgyvendinti techninius-organizacinius reikalavimus, vystyti pajėgumus ir bendradarbiavimą kibernetinio saugumo sektoriuje

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Lietuva užima 4-ąją vietą Globaliame kibernetinio saugumo indekse (Global Cybersecurity Index, GCI), praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Kibernetinis saugumas
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Pagal dokumentą, Lietuva surinko 0,908 balo. Į pirmąją vietą pateko Jungtinė Karalystė (0,931), antrąją ir trečiąją vietą užima Jungtinės Amerikos Valstijos (0,926) ir Prancūzija (0,918). Penktoje vietoje — Estija (0,905).

  Latvija užėmė 44-ąją vietą (0,748), Baltarusija — 69-ąją (0,578), Lenkija — 29-ąją (0,815). Rusija surinko 0,836 balo ir užėmė 26-ąją vietą.

  Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza pareiškė, kad šalies kibernetinio saugumo situacija pradėjo gerėti nuo 2015 metų.

  "Per pastaruosius ketverius metus buvo sustiprinti kibernetiniai pajėgumai ir nusikaltimų prevencija, vystomas viešojo-privataus sektorių bendradarbiavimas ir tarptautinės iniciatyvos, taip pat didelis dėmesys skiriamas inovacijų plėtrai", — sako Kerza.

  Sausio mėnesį premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad Lietuva pirmauja kibernetinio saugumo srityje. Pasak jo, kibernetinis saugumas yra svarbiausias prioritetas Lietuvai.

  2017 metais Globaliame kibernetinio saugumo indekse Lietuva buvo 57-a. Buvo pranešama, kad silpni organizacijos standartai ir visuotinio sąmoningumo lygis yra silpnieji Lietuvos kibernetinio saugumo aspektai.

  Globalų kibernetinio saugumo indeksą kasmet skelbia 194 valstybes vienijanti Jungtinių Tautų Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (angl. International Telecommunication Union, ITU), kuri vertina valstybių pastangas adaptuoti nacionalinę teisinę bazę, įgyvendinti techninius-organizacinius reikalavimus, vystyti pajėgumus ir bendradarbiavimą kibernetinio saugumo sektoriuje.

  Dar šia tema

  Ekspertai įvertino Pentagono potencialą kovoje su kibernetinėmis grėsmėmis
  Rusija užregistravo tris milijonus JAV kibernetinių išpuolių

  Svarbiausios temos