08:06 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (330)
  55

  Apie 80 tūkstančių sergančių per ateinančius metus galės sutaupyti ne mažiau kaip 3 mln. eurų

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Nuo balandžio 1 dienos nuo 50 proc. iki 100 proc. didėja kompensacija vaistams migrenai, klasteriniams galvos skausmams, artrozei, osteoporozei, prostatos hiperplazijai, podagrai bei kitoms ligoms gydyti.

  Pasak SAM, ši naujovė paleis apie 80 tūkstančių sergančių ir leis jiems per ateinančius metus sutaupyti ne mažiau kaip 3 mln. eurų.

  Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė tvirtina, kad tai — paskutinis Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąraše (A sąrašas) esančių vaistų kompensavimo lygio didinimo etapas. Nuo dabar visi šiame sąraše esantys vaistai yra kompensuojami 100 proc.

  "Noriu atkreipti pacientų dėmesį, kad kompensavimo padidinimas liečia ir tuos receptus, kurie buvo išrašyti anksčiau. Tai reiškia, kad žmonėms nereikia eiti pas gydytoją ir išsirašyti naują receptą — kompensacija bus pritaikyta vaistinėje. Taip apsaugosime nuo eilių padidėjimo bei papildomo krūvio gydytojams", — sako Garuolienė.

  A sąrašas — pagrindinis šalies kompensuojamųjų vaistų sąrašas, kuriame konkrečioms ligoms gydyti yra numatyti konkretūs vaistai ir kuriuo vadovaujasi šalies medikai, skirdami savo pacientams gydymą.

  Nacionalinis vėžio institutas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Jis skirtas visiems apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu kompensuoti tam tikrų ligų gydymą. Šis sąrašas sudarytas atsižvelgiant į ligų paplitimą, jų įtaką gyventojų sveikatai.

  Kol kas Lietuvoje vis dar yra vaistų, kurių kompensavimo lygmuo yra 50 proc. (B sąrašas). Šis sąrašas sudaromas atsižvelgiant į atskirų socialinių grupių pacientų — vaikų, pensininkų, neįgaliųjų — finansines galimybes įsigyti vienus ar kitus vaistus ir siekiant užtikrinti šiems žmonėms tinkamą gydymą.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (330)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida sužinojo, kaip Lietuvos medicina padėjo pagyvenusiam britui
  Tegai:
  vaistai

  Svarbiausios temos