19:25 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  189

  Dėl "Rail Baltica" statybos darbų bus sustabdytas traukinių eismas nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties, todėl maršruto Vilnius–Kaunas traukiniai važiuos tik iki Palemono ir atgal

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Nuo gegužės 22 dienos dėl "Rail Baltica" statybos darbų tarp Vilniaus ir Kauno keisis kelionės traukiniais, praneša Lietuvos geležinkeliai.

  Dėl numatomų didelės apimties darbų vasarą bus sustabdytas traukinių eismas nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties, todėl maršruto Vilnius–Kaunas traukiniai važiuos tik iki Palemono ir atgal.

  Siekiant užtikrinti patogias keliones, "Lietuvos geležinkeliai" organizuos nemokamą transportą nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties.

  "Nepaisant numatomos eismo pertraukos, pasirūpinsime keleiviais. Tam nuo Palemono iki Kauno geležinkelio stoties organizuojame nemokamus autobusų reisus, kurie bus pritaikyti prie traukinių Vilnius–Kaunas tvarkaraščių", — sako "Lietuvos geležinkelių" Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

  Dabar Palemone įrengiama laikina stotis, tvarkoma infrastruktūra, kuri bus pritaikyta ir judėjimo negalią turintiems keleiviams.

  Planuojama, kad per dieną keleivius iš Palemono iki Kauno centre esančios stoties ir atgal veš dvylika specialių autobusų reisų. Šių autobusų tvarkaraščiai priderinti prie populiariausių traukinių Vilnius–Kaunas ir Kaunas–Vilnius reisų.

  "Lietuvos geležinkeliai" su Kauno miesto savivaldybe derina ir viešojo transporto tvarkaraščius. Siekiama, kad tomis valandomis, kai iš Palemono į geležinkelio stotį nekursuos specialūs autobusai, traukinio keleiviai į miesto centrą ar kitus rajonus galėtų patogiai vykti miesto viešuoju transportu.

  Projektas "Rail Baltica"

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Маршрут Rail Baltica
  © Photo : Rail Baltica
  Projektas "Rail Baltica"

   

  Dar šia tema

  Lietuva daugiau nelaiko "skandalingo" Rengės ruožo strateginiu
  Lietuvos prezidentė ES paramos sumažinimą pavadino "neteisingu"
  "Lietuvos geležinkeliai" ir "LINEKA" plėtos krovinių pervežimo projektus
  Paskelbtas konkursas linijos Kaunas-Vilnius infrastruktūros planui parengti
  Tegai:
  Lietuvos geležinkeliai, Kaunas, Vilnius, Rail Baltica

  Svarbiausios temos