15:35 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Tai padaryta ministerijos įvykdyto audito metu paaiškėjus, kad pavaldžiuose centruose veikia viešosios įstaigos, kurių dalininkais biudžetinės įstaigos negali būti jau nuo 2010

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Vyriausybė priėmė nutarimą dėl valstybei nuosavybės teise priklausančių viešųjų įstaigų dalininko teisių atsisakymo, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  Tai padaryta ministerijos įvykdyto audito metu paaiškėjus, kad pavaldžiuose centruose veikia viešosios įstaigos, kurių dalininkais biudžetinės įstaigos negali būti jau nuo 2010 metų.

  "Atliekant veiklos auditą, paaiškėjo atvejų, kai ministerijai pavaldžios įstaigos yra viešųjų įstaigų dalininkės — vykdo su savo tiesiogine veikla nesusijusias funkcijas, todėl inicijavome Vyriausybės nutarimą, kuriuo tokia veikla bus nutraukta", — sako ministras Monkevičius.

  Įgyvendinant LRV nutarimą Lietuvos vaikų ir jaunimo centras turės atsisakyti dalininko teisių viešojoje įstaigoje "Jaunimo slėnis", Ugdymo plėtotės centras — viešojoje įstaigoje "Vaiko labui", o Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras — VšĮ Panevėžio mechatronikos centre.

  Šiose trijose viešosiose įstaigose šiuo metu minėti centrai įgyvendina valstybės kaip dalininkės turtines ir neturtines teises.

  Kaip numato Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymas ir kiti teisės aktai, valstybei nuosavybės teise priklausančios įstaigų dalininko teisės bus parduotos viešo aukciono būdu, o gautos pajamos pervestos į valstybės biudžetą.

  Dar šia tema

  Bus vertinama neformaliojo vaikų švietimo kokybė
  Šalies mokyklas pasieks daugiau kaip 4 tūkst. kompiuterių
  Lietuvoje ES lėšomis atnaujinamos vaikų neformaliojo švietimo įstaigos
  Tegai:
  auditas

  Svarbiausios temos