18:10 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Teismo pranešime teigiama, kad teisiamasis nuo 2015 iki 2017 metų rinko informaciją apie Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje esančius Lietuvos strateginius objektus ir ją perdavė Rusijos žvalgybai

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Šiandien Klaipėdos apygardos teismas laisvės atėmimo bausme nuteisė Klaipėdoje gyvenantį rusų tautybės Lietuvos Respublikos pilietį, rašoma teismo pranešime žiniasklaidai.

  Vyras apkaltintas tuo, kad nuo 2015 iki 2017 metų rinko informaciją apie Klaipėdos jūrų uosto teritorijoje esančius Lietuvos strateginius objektus ir ją perdavė Rusijos žvalgybai.

  Teisiamasis kaltu neprisipažino, nurodė, kad jokių užduočių iš Rusijos žvalgybos negavo.

  Tačiau, pasak teismo, byloje surinkti duomenys patvirtino, jog šis asmuo ne tik gavo užduotį šnipinėti, tačiau, vykdydamas ją, atliko konkrečius šnipinėjimo veiksmus.

  "Remiantis bylos duomenimis, nustatyta, kad Rusijos Federacijos žvalgybą domino visa informacija, iš kurios būtų galima gauti duomenų apie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje esančius Lietuvos strateginius objektus. Byloje nustatyta, kad šią informaciją Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija iš nuteisto asmens ir gavo", — paskelbęs kaltinamąjį nuosprendį jo priėmimo motyvus aiškino Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Dalius Jocys.

  Teismas įvertino tai, kad teisiamo asmens atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių byloje nenustatyta, jis anksčiau nebuvo teistas, ir skyrė šiek tiek mažesnę už sankcijos vidurkį laisvės atėmimo bausmę. Teismas taip pat atsižvelgė ir į tai, kad užduotyse minimi asmenys, bylos duomenimis, nebuvo užverbuoti.

  Bausmę vyras turės atlikti pataisos namuose.

  "Šnipų skandalas" Lietuvoje

  2018 metų gruodžio mėnesį Lietuvos specialiosios tarnybos paskelbė, kad atskleidė "šnipų tinklą", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai". Pasak specialiųjų tarnybų, buvo sulaikytas ir opozicijos politikas Algirdas Paleckis, kuris tariamai su juo susijęs.

  Vasario pradžioje Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos pateikė ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Tarp "grėsmių" įvardytos Rusija, Baltarusija ir Kinija.

  Pasak Lietuvos specialiųjų tarnybų, "rusų žvalgyba" renka "informaciją, trukdo IT sistemų darbui ir prisijungia prie poveikio operacijų". Pagrindinis jų tikslas tariamai yra politinė ir ekonominė informacija apie Lietuvą.

  Taigi, viena Rusijos bendrovė buvo apkaltinta "kartografinių duomenų apie Lietuvą rinkimu", tačiau pati bendrovė tai paneigė ir pareiškė, kad neturi nieko bendro su Lietuva.

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu "Sputnik Lietuva" pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijos Rusijos baimę padarė savo politinio režimo pagrindu. Be to, pati specialiųjų tarnybų ataskaita yra politinė reklama.

  Dar šia tema

  Šnipinėjimu kaltinami lietuviai stos prieš teismą
  Ekspertas: Lietuva savo šnipų manija įsigudrino aplenkti net Estiją ir Latviją
  Ekspertas: juokinga girdėti, kad Kinija gali "šnipinėti" Baltijos šalyse
  Tegai:
  rusų šnipai, šnipinėjimas

  Svarbiausios temos