05:14 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  91

  Savarankiškai keliauti po Vilnių ir jo apylinkes, patirti atradimo džiaugsmą turistams padės svetainė, kurioje pristatomi skirtingi maršrutai, skirti tiek iššūkių ieškantiems keliautojams, tiek šeimoms su mažais vaikais

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Turizmo kampanija kviečia pažinti Vilnių pėsčiomis ir šiuo tikslu vienoje svetainėje pateikė 23 turistams skirtus pažintinius maršrutus pėsčiomis po Vilnių ir jo apylinkes, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  "Ar žinote, kiek žingsnių tektų nueiti keliautojui, norinčiam pamatyti populiariausias sostinės turistų lankytinas vietas? O kiek žingsnių skiria vietas, iš kurių atsiveria gražiausios Vilniaus panoramos? Atsakymus į šiuos klausimus galima rasti interneto svetainėje "Pasivaikščiojimų Vilnius" ("Walkable Vilnius")", — teigiama pranešime. 

  Svetainė "Pasivaikščiojimų Vilnius" — tai dalis Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros "Go Vilnius" rinkodaros kampanijos, skirtos užsienio turizmo rinkoms: Vokietijai, Jungtinei Karalystei, Norvegijai, Švedijai ir Italijai. Pagrindinė kampanijos siunčiama žinia užsienio turistams — kad autentiškų, unikalių, istorinių vietų bei gamtos kampelių turtingas Vilnius yra kompaktiškas, ir įdomiausius dalykus čia galima pasiekti pėsčiomis. Kampanija vyksta socialiniuose tinkluose ir pristatoma užsienio kelionių žiniasklaidai.

  Svetainė veikia anglų, vokiečių, norvegų, švedų ir italų kalbomis.

  "Go Vilnius" direktorė Inga Romanovskienė pažymėjo, jog pasaulyje tampa vis populiariau keliauti savarankiškai, nes turistai nori patys patirti atradimo džiaugsmą.  

  "Turistai vis dažniau keliauja individualiai ar su šeimomis, patys planuoja kelionę ir maršrutus, remdamiesi internetu pasiekiama informacija. Vilnius yra idealus miestas tokiems keliautojams — kompaktiškas, žalias, apsuptas parkų. Naujosios kampanijos tikslas — pateikti išsamią ir paruoštą informaciją apie miestą ten, kur jos ieškoma — internete, parodyti turistams įvairiapusišką Vilnių ir sudominti jį pažinti savarankiškai", — pasakė Romanovskienė.  

  Svetainėje "Pasivaikščiojimų Vilnius" pristatomi skirtingi maršrutai, kurie driekiasi per Vilniaus senamiestį, jo apylinkes bei gretimus miestus — Trakus, Medininkus, Kernavę.

  Sudarytojų skaičiavimu, vieną trumpiausių maršrutų po Senamiestį sudaro 1969 žingsniai, jį įveikti užtruks apie 20 minučių, nors taip skubėti ir neverta —  verčiau paskirti dvi valandas ir pasimėgauti miesto atmosfera.

  Iššūkių ieškantiems keliautojams siūloma keliauti ilgesniais pažintiniais parkų takais arba rinktis 6037 žingsnių maršrutą pavadinimu "Vilnius ant tavo delno", vedantį per sostinės vietas, iš kurių atsiveria gražiausios miesto panoramos. 

  Šeimoms su vyresniais vaikais sukurtas maršrutas "Jaunajam archeologui", supažindinantis su miestu per istorijos ir mokslo prizmę, o keliaujantiems su mažaisiais pravers vaikų žaidimų aikšteles įtraukiantis maršrutas.

  Projektas inicijuotas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, finansuojamas Europos regionų vystymo fondo lėšomis.

  Dar šia tema

  Geriausių miestų reitinge Vilnius aplenkė Rygą ir Taliną
  Pasidžiaukime pavasariu: Vilniuje paminėta Tarptautinė laimės diena
  Tegai:
  užsienio turistai, turistai, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos