04:00 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Pratybų metu planuojama patikrinti sostinės įmonių grupių ir tarnybų kibernetinį pasirengimą įtemptose situacijose

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė birželio mėnesį surengs hibridinės saugos pratybas "Gedimino legionas" visoms savo įmonių grupėms ir tarnyboms, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Kibernetinis saugumas
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Tai bus pirmosios tokio masto pratybos ne tik sostinėje, bet ir visoje šalyje. Šioms pratyboms rengtasi jau nuo sausio mėnesio.

  Pratybos apims ne tik įmonių ir tarnybų fizinį bei socialinį pasirengimą įvairioms situacijoms, bet ir kibernetinį pasirengimą įtemptose situacijose. Į pratybas ketinama įtraukti ir išorines savanorių komandas. Tai, pasak Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, padės įtraukti ir miesto gyventojus.

  Pratybas organizuojančios Vilniaus savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis pažymėjo, kad anksčiau pratybos apsiribodavo fizinio pasirengimo patikrinimu, tačiau keičiantis laikams ir svarbiai informacijai persikeliant į kibernetinę erdvę, nenuostabu, jog tenka tikrinti ir darbuotojų pasirengimą kibernetinio saugumo klausimais.  

  Huawei, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  "Manau, kad tokio masto ir specifikos pratybų nėra buvę nei Lietuvoje, nei Šiaurės Europoje, tad, greičiausiai, mūsų pavyzdžiu pasekti norės ne viena savivaldybė. Esu tikras, jog pratybos įvyks sklandžiai, nes joms aktyviai ruošiamasi beveik pusmetį", — pasakė Poderskis.  

  Saugumo specialistų parengtas pratybų scenarijus bus vystomas strateginiuose miesto objektuose. Povilas Poderskis taip pat pridūrė, kad miesto įmonės turi būti pasiruošusios kritiniu atveju pačios išspręsti ekstremalią ar stresinę situaciją, o ne laukti pagalbos iš išorės.

  Vilniaus miesto savivaldybė pažymėjo, jog pratybas vykdys savo lėšomis.

  Dar šia tema

  Kibernetinio saugumo centras pataria vartotojams neaktyvuoti vadinamųjų "spamų"
  Lietuva — pirma pasaulyje pagal nacionalinį kibernetinį saugumą
  Programišiai paskelbė asmeninius Vokietijos politikų duomenis
  Grybauskaitė siūlo prilyginti kibernetinį saugumą valstybės sienų apsaugai
  Tegai:
  kibernetinis saugumas, pratybos, hibridinės grėsmės, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos