02:45 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Įtariama, kad Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius žadėjo paveikti asmenis, kad Rusijos piliečiui būtų išduota Šengeno valstybės viza

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu, vakar sulaikė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinį direktorių Rimantą Šidlauską ir dar du asmenis, teigiama STT pranešime žiniasklaidai.

  "Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Šidlauskas ir vienos užsienio akcinės bendrovės filialo Lietuvoje darbuotojas susitarė priimti kyšį iš Rusijos Federacijos piliečio, vieno Rusijos banko kontrolinio akcijų paketo valdytojo", — rašoma pranešime.

  Įtariama, kad už kyšį Šidlauskas pažadėjo, pasinaudodamas savo ankstesne ilgamete diplomatine tarnyba, galimai paveikti asmenis, kad Rusijos Federacijos piliečiui būtų išduota Šengeno valstybės viza.

  Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

  Šidlauskas 2008-2009 metais ėjo URM Rytų kaimynystės politikos departamento ambasadorius ypatingiems pavedimams pareigas. Jis yra dirbęs Lietuvos ambasadoriumi Kanadoje, 2002—2008 metais — ambasadoriumi Rusijoje.

  Nuo 2009 metų vadovauja Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijai.

  Dar šia tema

  STT sulaikė kyšininkavimu įtariamą Remigijų Ačą
  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti Lietuvos kariuomenės karininką
  Teismas paleido į laisvę kyšininkavimo byloje įtariamą teisėją
  Tegai:
  kyšininkavimas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)

  Svarbiausios temos