22:36 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  134

  Diplomatinė atstovybė pabrėžia, kad diplomatai yra pasirengę teikti konsulinę pagalbą

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos valdžia neinformavo Rusijos ambasados apie Rusijos piliečio, bankininko Rinato Nasyrovo sulaikymą, praneša RIA Novosti su nuoroda į diplomatinę atstovybę.

  "Iki šiol negavome informacijos šia tema. Mes sekame situaciją, stebime žiniasklaidos pranešimus, tačiau iki šiol negavome informacijos iš oficialiai įgaliotų institucijų", — teigia ambasados atstovai.

  Ambasados atstovas pabrėžė, kad diplomatai yra pasirengę teikti reikiamą konsulinę paramą.

  Anksčiau Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinį direktorių Rimantą Šidlauską.

  STT įtaria, kad neva už kyšį Šidlauskas pažadėjo, pasinaudodamas savo ankstesne ilgamete diplomatine tarnyba, galimai paveikti asmenis, kad Rusijos Federacijos piliečiui būtų išduota Šengeno valstybės viza.
  Vėliau Lietuvos žiniasklaida pranešė, kad pagal šią bylą Lietuvoje sulaikytas buvęs UAB "Novyj promyšlennyj bank" savininkas Nasyrovas.

  Šidlauskas 2008-2009 metais ėjo URM Rytų kaimynystės politikos departamento ambasadoriaus ypatingiems pavedimams pareigas. Jis yra dirbęs Lietuvos ambasadoriumi Kanadoje, 2002-2008 metais — ambasadoriumi Rusijoje.

  Nuo 2009 metų vadovauja Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijai.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada: Lietuvos piliečiai persekiojami dėl politinių motyvų
  Matai rusą — bėk: Lietuvoje įskundimai tapo geriausia "apsauga nuo Rusijos"
  Rusijos diplomatai yra menama grėsmė Lietuvai
  Tegai:
  Rusijos ambasada Lietuvoje, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)

  Svarbiausios temos