10:51 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  85

  Aukščiausiojo Teismo teisėjas pareiškė, kad jis "neturi jokių abejonių", jog britai sąmoningai pažeidė savo teisinius įsipareigojimus, kai atsisakė mokėti ir išnaudojo vyrus

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Britanijos Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad lietuvius vergais pavertę britai yra "asmeniškai atsakingi" už jų išnaudojimą, rašo naujienų agentūra "Reuters".

  Vištų gaudytojais įdarbinti 11 lietuvių apkaltino įmonės "DJ Houghton Catching Services", į prekybos centrus tiekusios viščiukus ir kiaušinius, savininkus nežmoniškomis darbo sąlygomis, fiziniu smurtu ir išnaudojimu.

  Aukščiausiojo teismo teisėjas nutarė, kad atsakovai, įmonės direktorius Darrell Houghton ir bendrovės sekretorė Jacqueline Judge, yra kalti dėl darbo užmokesčio nemokėjimo ir nesugebėjimo užtikrinti, kad darbuotojai turėtų tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.

  Pasak teisėjo, jis "neturi jokių abejonių", kad britų pora sąmoningai pažeidė savo teisinius įsipareigojimus, kai atsisakė mokėti ir išnaudojo vyrus.

  Kaip rašo "Reuters", lietuviai dirbo viršvalandžius, jiems buvo grasinama išmetimu iš gyvenamųjų patalpų ir smurtu, o jų užmokestis buvo mažinamas dėl menkiausių priežasčių, pavyzdžiui, už neišplautą puodelį, paliktą kriauklėje, ar alkoholio vartojimą namuose.

  Pasak lietuviams atstovavusios advokatės Mary Westmacott, šis nuosprendis turės įtakos įmonių darbuotojams ir jų vadovams, nes dabar jie gali būti pripažinti asmeniškai atsakingais už išnaudojimą ir priversti iš savo kišenės atlyginti padarytą žalą.

  "Ši byla aiškiai parodo, kad jei esi darbininkus išnaudojantis įmonės atstovas ar vadovas, tau gali tekti asmeniškai už tai atsakyti ir daugiau nebegalėsi prisidengti įmone", — teigė Westmacott.

  Lietuviams skirta kompensacijos suma už patirtą žalą bus paskelbta vėliau.

  Tai jau antra byla, kurią pralaimėjo minėta darbininkus išnaudojusi britų pora. 2016 metais jų bendrovę į teismą padavė kita grupė į šių laikų vergovę pakliuvusių lietuvių.

  Remiantis "Pasauliniu vergovės indeksu", Britanijoje gyvena apie 136 tūkst. į vergovę pakliuvusių asmenų, tai 10 kartų daugiau nei 2013 metais.

  Dar šia tema

  Didžiojoje Britanijoje iš vergijos išgelbėti lietuviai
  "Mes plušame nemokamai". Kaip ukrainiečius Baltijos šalyse parduoda į vergovę
  Britanijoje sutuoktiniai ketverius metus kaip vergą laikė vyrą iš Lenkijos
  Lietuvos vergvaldžiai laukia ukrainiečių
  Tegai:
  lietuviai, vergija

  Svarbiausios temos