22:21 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Skaičiuojama, kad būtent Gedimino prospektu dviračių eismas yra vienas intensyviausių mieste: šiltuoju metų laiku čia per valandą vidutiniškai pravažiuoja apie pusantro tūkstančio dviratininkų

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Svarbiausioje Vilniaus gatvėje — Gedimino prospekte — "Grinda" pradėjo dviračių juostų atnaujinimo darbus, teigiama pranešime žiniasklaidai.

  Dviratininkų pamėgtas Gedimino prospektas taps jiems dar draugiškesnis — miesto centre dviračių takai taps labiau pastebimi — tamsios trinkelės takuose keičiamos į šviesesnes ilgaamžiškesnes granito trinkeles. Beveik 2 kilometrų ilgio važiuojamojoje gatvės dalyje nuo Katedros aikštės iki pat Žvėryno bus paklota apie 170 tūkst. naujų granito trinkelių. Gedimino prospekto dviračių takų atnaujinimui savivaldybė skyrė apie 600 tūkst. eurų.

  Skaičiuojama, kad būtent Gedimino prospektu dviračių eismas yra vienas intensyviausių mieste — šiltuoju metų laiku čia per valandą vidutiniškai rieda apie pusantro tūkstančio dviratininkų, palei Gedimino prospektą yra išsidėsčiusios populiariausios "Cyclocity" dalijimosi dviračių stotelės. Be to, vis daugiau elektrinių paspirtukų ir kitų riedėjimo priemonių naudotojų juda dviračių takais, tad atnaujinus šiuos takus visame prospekte, tūkstančių vilniečių kasdienės kelionės taps saugesnės ir patogesnės.

  "Pats prospektas liks tokio paties pločio, automobiliams liks po 3 metrus, o dviračių juostos – beveik 2 metrų pločio. Šviesi dviračių takų dangos spalva labiau atkreips automobilių vairuotojų dėmesį į dviratininkams skirtą erdvę. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie dviračių takų plėtros ir darnaus judumo mieste. Tikime, kad kurdami geresnes sąlygas dviračiams ir kitoms ridėjimo priemonėms mažinsime oro ir triukšmo taršą, prisidėsime prie geresnės gyvenimo kokybės mūsų mieste", — sako remonto darbus vykdančios UAB "Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

  Remonto darbų metu eismas Gedimino prospektu nebus uždarytas.

  Per artimiausius kelerius metus visame mieste bus formuojamas nenutrūkstamas ir patogus pagrindinių dviračių trasų tinklas, kad dviračiais keliauti miesto urbanizuotoje dalyje būtų patogiau ir saugiau.

  Šiemet planuojama tiesti daugiau kaip 30 km jungčių — abiejose Neries krantinėse ir palei Vilnią, Pilaitės pr. ir T. Narbuto g., "Žirmūnų trikampyje" — Žirmūnų, Minties ir Tuskulėnų gatvėse, Šiaurinėje miesto teritorijoje — Neries Senvagės teritorijoje bei palei Linkmenų g., taip pat pradėti darbus Žalgirio, Rinktinės, Širvintų, Giedraičių, Kernavės gatvėse, Kareivių bei Žirmūnų g., Naujamiestyje – Algirdo, Geležinkelio, Dariaus ir Girėno gatvėse. Dviračių takai taip pat projektuojami Šiaurinėje, Ukmergės, Erfurto, Balsių, Ragučio gatvėse ir kitur.

  Pernai visame mieste įrengta daugiau kaip 1 800 naujų dviračių stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius. Šiemet taip pat planuojama įrengti dar bent kelis šimtus. Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šiemet sieks apie 7 mln. eurų.

  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis
  © Sputnik /
  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis

  Dar šia tema

  Lietuvos laiškininkai netrukus važinės elektriniais dviračiais
  Nuo balandžio 1-osios vairuotojai Lietuvoje gali važinėti greičiau
  Vilniuje atnaujinamos dvi Pilaitės gyventojams svarbios gatvės
  Tegai:
  Vilnius, Gedimino prospektas, dviračių takai

  Svarbiausios temos