15:47 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Kilo dar vienas korupcijos skandalas, šį kartą UAB "Raseinių vandenys", sulaikyti penki asmenys, tarp jų buvęs Seimo narys Gintautas Mikolaitis

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos UAB "Raseinių vandenys", kurios steigėja — Raseinių rajono savivaldybė. Šiandien sulaikyti penki asmenys, teigiama STT pranešime žiniasklaidai.

  STT pareigūnai dėl galimo kyšininkavimo ir svetimo turto iššvaistymo šiandien sulaikė UAB "Raseinių vandenys" direktorių Stanislovą Bartkų, dėl galimo padėjimo iššvaistyti svetimą turtą — direktoriaus pavaduotoją strateginiam planavimui Gintautą Mikolaitį, dėl galimo kyšininkavimo — nuotekų tvarkymo inžinierių Povilą Vežbavičių.

  Pranešime pabrėžiama, kad tiriamos aplinkybės dėl UAB "Raseinių vandenys" neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų.

  "Įtariama, kad bendrovės direktorius ir nuotekų tvarkymo inžinierius iš vienos privačios įmonės atstovo priėmė kyšius už tai, kad minėtai įmonei būtų sudarytos palankios sąlygos laimėti UAB "Raseinių vandenys" viešąjį pirkimą", — rašoma žinutėje.

  Dėl galimo papirkimo sulaikytas ir kyšį davęs privačios įmonės atstovas.

  Be to, STT pareigūnai aiškinasi aplinkybes dėl galimai iššvaistyto UAB "Raseinių vandenys" turto. Įtariama, kad bendrovės lėšomis buvo apmokėtos direktoriaus pavaduotojo asmeninės išlaidos teisinėms paslaugoms.

  Šiandien dėl galimo padėjimo iššvaistyti svetimą turtą taip pat sulaikytas Vilniuje praktikuojantis advokatas Tadas Elzbergas. Be to sulaikytų ir įtariamų asmenų namuose ir darbo vietose atliktos kratos.

  Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

  STT yra nustačiusi korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų ir kitų savivaldybių vandens tiekimo bendrovėse.

  STT primena, kad STT Kauno valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų UAB "Dzūkijos vandenys“, o tirtos bylos dėl korupcinių nusikaltimų UAB "Kauno vandenys", UAB "Šakių vandenys" yra nagrinėjamos teisme. STT Šiaulių valdyba tiria galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas UAB "Mažeikių vandenys", dalis baudžiamųjų bylų jau išnagrinėtos teismuose. Taip pat STT Panevėžio valdybos tirtose bylose dėl korupcinių nusikaltimų teismai jau yra pripažinę kaltais UAB "Kupiškio vandenys" ir UAB "Aukštaitijos vandenys" buvusius vadovus.

  Dar šia tema

  STT sulaikė bendrovės "Dzūkijos vandenys" vadovus
  Bendrovė "Vilniaus vandenys" teršė Nerį netinkamai išvalytomis nuotekomis
  Bendrovė "Vilniaus vandenys" sumažins paslaugų kainas
  Tegai:
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), korupcija

  Svarbiausios temos