14:16 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Gaisrininkai, archyvinė nuotrauka

  Per dvi dienas dėl padegtos žolės kilo net dešimt miško gaisrų

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  Šiemet VMU regioninių padalinių priešgaisrinės komandos ir miškų pareigūnai pagal gautus pranešimus į gaisravietes vyko jau daugiau nei 30 kartų

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Praėjusį savaitgalį šalies miškuose teko gesinti net dešimt gaisrų, kurie kilo ugniai persimetus iš pievų, kuriose buvo padegta pernykštė žolė, liepsnojo 26 ha miško, praneša Aplinkos ministerija.

  Net du kartus ugniagesiai vyko į Valstybinių miškų urėdijos Radviliškio regioninio padalinio miškus — Liepynės ir Lančiūnavos girininkijas. Sekmadienį miško gaisrą teko gesinti VMU Šalčininkų regioninio padalinio Parudaminos girininkijoje.

  Nuo metų pradžios Lietuvos miškuose užregistruoti, VMU balandžio 8 dienos duomenimis, 27 gaisrai, apėmę 60 ha plotą. 18 iš jų kilo privačiuose miškuose ir apėmė 38 ha plotą.

  Vieną didžiausių miško gaisrų šiemet teko gesinti balandžio 3 dieną VMU Telšių regioninio padalinio Ubiškių girininkijoje. Čia, spėjama, dėl neatsargaus elgesio su ugnimi užsiliepsnojo daugiau kaip 20 ha privataus miško — neseniai įveistų drebulės želdinių.

  Šiemet VMU regioninių padalinių priešgaisrinės komandos ir miškų pareigūnai pagal gautus pranešimus į gaisravietes vyko jau daugiau nei 30 kartų.

  Priešgaisrinio apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iš viso per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje kilo 2636 gaisrai. Daugiausia jų — Vilniaus bei Kauno apskričių teritorijoje. Per 3 šių metų mėnesius gaisruose žuvo 26 žmonės, vaikų žūčių pavyko išvengti, o 47 gyventojai patyrė traumų.

  Dar šia tema

  Žolės gaisrai — smūgis bundančiai gamtai
  Maskvoje, name, kuriame gyvena Dapkūnaitė, kilo gaisras — video
  Panevėžyje iš gaisro išgelbėti vieni namuose palikti du vaikai
  Tegai:
  gaisras

  Svarbiausios temos