18:49 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (169)
  61

  Lietuvos Seimas nustatė Šiaulių universiteto reorganizavimą atidėti iki 2020 metų liepos 1 dienos

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nusprendė Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungiant prie Vilniaus universiteto atidėti metams — iki 2020 metų liepos 1 dienos, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo nutarimo projektas, kuriuo siūloma patvirtinti Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu sąlygų aprašą ir planą, buvo svarstomas trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje.

  Komitetas kartu su posėdyje dalyvavusiais universitetų, Vyriausybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais įžvelgė iššūkių, galinčių kilti Šiaulių universitetui integruojantis į Vilniaus universitetą: dėl universitetų jungimo tinkamo finansavimo, dėl stojimo sąlygų, visuomenės interesų užtikrinimo, mokslo ir studijų kokybės.

  Komitetas, atsižvelgdamas į posėdyje įvardintas problemas, pritarė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko akad. Eugenijaus Jovaišos siūlymams: Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto datą atidėti metams — iki 2020 metų liepos 1 dienos, iki 2019 metų birželio 1 dienos sudaryti sutartį su Vilniaus universitetu ir nustatyti Šiaulių akademijos vystymo perspektyvas finansų, studijų, mokslo ir meno srityse, užtikrinant šiaurės Lietuvos regiono poreikius.

  Taip pat pritarta siūlymui, kad Vilniaus ir Šiaulių universitetai iki 2019 metų birželio 15 dienos sudarytų jungtinės veiklos sutartį, užtikrinant studijų, mokslo ir meno sričių vystymą Šiaulių universitete.

  Seimo nutarimo projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti balandžio 11 dieną.

  Šių metų sausio 1 dieną pasibaigė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) reorganizacija, prijungus juos prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU).

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (169)

  Dar šia tema

  Seimas nusprendė, kada Riomerio universitetas prisijungs prie VGTU
  Keičiasi konkursinių balų skaičiavimo skalė
  Nuo naujų mokslo metų didinamos studijoms skiriamos lėšos
  Tegai:
  Lietuva, universitetai, Vilniaus universitetas

  Svarbiausios temos