08:26 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Jeigu šiandien vyktų privalomasis referendumas, o rinkėjų sąrašuose būtų įrašyti 2 458 329 piliečiai, jame turėtų dalyvauti ne mažiau kaip 1 229 165 rinkėjai

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Šiuo metu į Lietuvos rinkėjų sąrašus yra įtraukti 2 458 329 asmenys, turintys teisę balsuoti vyksiančiuose rinkimuose ir referendumuose, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

  Jeigu šiandien vyktų privalomasis referendumas, o rinkėjų sąrašuose būtų įrašyti 2 458 329 Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys teisę balsuoti, jis būtų laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvautų ne mažiau kaip 1 229 165 rinkėjai.

  Referendumas dėl dvigubos pilietybės vyks gegužės 12 dieną, kartu su respublikos prezidento rinkimais ir referendumu dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo.

  Referendumu priėmus straipsnio nuostatą, ji įsigaliotų 2020 metų sausio 1 dieną.

  Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu atliktos apklausos duomenimis, už dvigubą pilietybę balsuotų mažiau nei pusė apklaustųjų.

  Anksčiau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad lietuviai galės turėti antrą pilietybę tik tų šalių, kurios yra artimos Lietuvai "vertybine prasme". Pasak ministro, konkrečios šalys bus apibrėžtos atskirame įstatyme, todėl Lietuvos piliečiai turės balsuoti referendume, dar nežinodami, kokių šalių piliečiams ši Konstitucijos pataisa galiotų.

  Šiuo metu dviguba pilietybė, išskyrus tam tikras išimtis, nesuteikiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

  Referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje
  © Sputnik /
  Referendumas dėl dvigubos pilietybės Lietuvoje
  Tegai:
  referendumas, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos