03:13 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Skiepijimas, archyvinė nuotrauka

  Užkirsti kelią epidemijoms: lietuviai bus skiepijami ir vaistinėse

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46 0 0

  Sveikatos apsaugos ministerija pasikvietė farmacininkus ir inicijavo pirmą diskusiją dėl galimybės skiepytis vaistinėse

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Lietuvoje siaučiant tymams, Sveikatos apsaugos ministerijoje diskutuojama apie galimybę skiepytis ne tik gydymo įstaigose, bet ir vaistinėse. Pasak farmacininkų, tokia idėja padėtų kelti bendrą visuomenės imuniteto lygį, tačiau vaistininkai turėtų būti specialiai apmokomi ir paruošiami atlikti tokias procedūras.

  "Reikėtų vertinti visą sveikatos sistemą ir negali pasakyti, kad vaistinėje vakcinuojama ar ne, reikia vertinti koks prieinamumas šių vakcinacijos paslaugų gydymo įstaigose atitinkamai vertinti vakcinaciją vaistinėse, labai yra skirtingos sistemos sveikatos", — LRT sakė Miglė Domeikienė, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė.

  Tačiau, pasak ministerijos atstovės, Europoje tokia praktika nėra labai paplitusi. 

  Farmacininkai svarsto, kad tokia skiepijimo galimybė galėtų padidinti bendrą visuomenės imunitetą.

  "Mes pasisakome už tai, už posėdyje pateiktą trečią variantą, kad vaistininkai tikrai galėtų esant tam tikram vaistinės įrengimui, esant vaistininko pasirengimui, tam tikrų valandų skaičiaus išklausymui, būtų leista vakcinuoti komercinėmis vakcinomis. Pavyzdžiui, gripo vakciną, tam, kad pakeltumėme imunizacijos lygį", — teigia Jūratė Kulberkienė, vaistų prekybos asociacijos vadovė.

  Nuo metų pradžios susirgusiųjų tymais jau beveik 500. Tačiau užkrečiamų ligų centras pastebi, kad pernai pasiskiepijusiųjų nebuvo nė tūkstančio, o šiemet skaičius jau perkopė 4 tūkstančius.

  Pasak medikų, skiepus kūdikiams galima šiek tiek paankstinti, tačiau ne jaunesnius nei metų. 

  "Pirmosios vakcinos vėlgi valstybė nekompensuoja anksčiau nei 15 mėnesių amžiuje, vaikai apskritai iki metų amžiaus negali būti skiepijami, nors vakcinos informaciniame lapelyje parašyta, kad jie gali būti skiepijami iki metų amžiaus, tačiau skiepijant iki metų laiko vaiką imunitetas dažniausiia nesusiformuoja, todėl skiepyti galima tiktai nuo metų laiko. Pasianksitinti tėvai gali tik keliais mėnesiais nuo 15 iki 12 mėnesių", — teigia Elena Šopytė, šeimos gydytoja.

  Didžiausias sergamumas tymais išlieka Kauno mieste ir rajone. Anksčiau Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas pareiškė, kad tymai Lietuvoje tik plis, nes prarastas kolektyvinis imunitetas.

  Pasak klinikų, beveik išseko paskutinės vakcinos atsargos. Šiuo metu komercine vakcina skiepijami tik anksčiau užsiregistravusieji. Kai kuriose klinikose vakcinos dar likę, bet skaičiuojant su privaloma gydytojo konsultacija ir vakcinacija, skiepo kaina gali siekti apie 130 eurų.

  Skiepai keliautojams
  © Sputnik /
  Skiepai keliautojams

  Dar šia tema

  Lietuvoje trūksta vakcinos nuo tymų
  Kova su meningokoku: nuo 2020-ųjų bus skiepijami visi kariai
  Ar skiepai išgelbės nuo ukrainietiškų tymų?
  Tegai:
  vaistinės, tymai, skiepai

  Svarbiausios temos