12:51 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Šildymas, archyvinė nuotrauka

  Vilnius nuo penktadienio išjungia šildymą

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Sostinė nuo penktadienio skelbia šildymo sezono pabaigą, daugiabučių namų gyventojai gali šildymą savo name išjungti ir anksčiau, kai dėl to bendrai sutaria dauguma namo gyventojų

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Vilniaus mieste nuo balandžio 19 dienos baigiamas 7 mėnesius trukęs šildymo sezonas, praneša Sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Sezono pabaiga skelbiama atsižvelgus į prognozuojamą oro temperatūrą ir sulaukus šiltesnių orų.

  Pranešime teigiama, kad šį sezoną vilniečiams šilumos kainos išliko vienos mažiausių tarp didžiųjų miestų, nepaisant visoje šalyje padidėjusių kuro kainų (gamtinių dujų ir biokuro), o palyginus didžiųjų Lietuvos miestų šildymo kainas, sostinėje šilumos kaina per sezoną buvo antroje-trečioje vietoje pagal mažumą.

  Nuo penktadienio šildymas bus išjungtas bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sostinės daugiabučiuose ir administraciniuose pastatuose.

  Daugiabučių namų gyventojai gali šildymą savo name išjungti ir anksčiau, kai dėl to bendrai sutaria dauguma namo gyventojų — bendrijos pirmininkui arba daugiabučio administratoriui tereikia apie priimtą sprendimą informuoti savo šilumos tiekėją.

  Pasibaigus vienam šildymo sezonui, savivaldybės įmonė "Vilniaus šilumos tinklai" pradeda pasiruošimą kitam — bendrovė atlieka profilaktinius šilumos energijos gamybos įrenginių ir perdavimo tinklo (vamzdynų) patikras bei remontus. Pasak specialistų, pavasaris – vasara yra tinkamiausias metas daugiabučių bendrijoms ir administruojančioms įmonėms pasirūpinti pastatų ir vidaus šildymo sistemos atnaujinimu — sutvarkyta ar modernizuota šildymo sistema gerokai sumažina išlaidas už šildymo paslaugas šaltuoju metų laiku.

  Baltijos šalyse vėl pakilo elektros energijos kaina >>

  Statistika rodo, jog daugeliu atvejų mokesčiai už šildymą naujame arba renovuotame daugiabučio namo 60 kv. m  ploto bute, palyginti su senu nerenovuoto daugiabučio analogiško ploto butu, yra beveik 2 kartus mažesni.

  Pernai šildymo sezonas baigėsi balandžio 9 dieną, 2017 metais — gegužės 4 dieną. 2016 metais — gegužės 2 dieną. 2015 metais šildymas išjungtas balandžio 24 dieną. Pagal savivaldybės įmonės "Vilniaus šilumos tinklai" statistiką, nuo 1995 metų šildymo sezonas Vilniuje niekada nebuvo užbaigtas kovo mėnesį.

  Dar šia tema

  Klaipėdiečiai už šildymą permokėjo bent po 150 eurų
  ES skiria lėšų seniems šilumos įrenginiams namų ūkiuose pakeisti
  Lietuvoje sumažės PVM tarifas malkoms ir medienos produktams
  Tegai:
  Vilnius, šildymas

  Svarbiausios temos