08:02 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Premjeras teigia, kad gaisras Paryžiuje — ne tik Prancūzijos, bet ir Lietuvos bei visos Europos tragedija

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia, jog Lietuva yra pasirengusi padėti visomis išgalėmis Prancūzijai. Skvernelis Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu išreiškė nuoširdų solidarumą Prancūzijos Vyriausybei ir tautai dėl visus sukrėtusio gaisro, kuris padarė milžinišką žalą Paryžiaus Dievo Motinos katedrai, rašo Vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Tai ne tik Prancūzijos, bet ir Lietuvos bei visos Europos tragedija. Tikiu, kad Prancūzija visų mūsų padedama pačiu artimiausiu metu atkurs šį unikalų pasaulio civilizacijos kultūros ir architektūros šedevrą. Tai ypač svarbu tikintiesiems ir visiems kultūros bei istorijos paveldui neabejingiems žmonėms. Jaučiame moralinę pareigą ir esame pasirengę visomis įmanomomis priemonėmis  prisidėti prie Paryžiaus Katedros atstatymo", — teigia premjeras.

  Ugnis nusiaubė Prancūzijos sostinės šventovę — daugybės meistrų ir genialių kūrėjų XII-XIV a. statytą ir šimtmečius puoselėtą architektūros, istorijos ir religijos šedevrą.

  Vyriausybės vadovas sako, jog didžiuojasi Lietuvos žmonėmis, kultūros paveldo restauratoriais, kurie jau kreipėsi į Vyriausybę siūlydami savo pagalbą šalinant gaisro padarinius. Lietuvos vyriausybė konsultuosis su Prancūzijos vykdomąja valdžia ir nagrinės galimas pagalbos formas bei būdus, Finansų, Kultūros ir Užsienio ministerijos turėtų parengti atitinkamus sprendimus. 

  Trečiadienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus, ragindama ieškoti būdų, kaip Lietuvos valstybė galėtų finansiškai ar kitomis priemonėmis prisidėti prie paramos sudegusiai Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedrai atstatyti bei konkrečiais veiksmais parodytų solidarumą su Prancūzija ir jos žmonėmis.

  Человек смотрит на собор Парижской Богоматери, пострадавший при пожаре, 17 апреля 2019 года
  © REUTERS / GONZALO FUENTES
  Vyras žiūri į Notre Dame de Paris, kurį nuniokojo gaisras

  Šventovė užsidegė pirmadienio vakarą. Iš pradžių sugriuvo 96 metrų aukščio smailė, vėliau dalis stogo ir laikrodis. Apie 400 gaisrininkų kovojo su ugnimi, jie sugebėjo išgelbėti fasadą, karkasą, bokštus ir didžiąją katedros interjerų dalį. Gaisrą pavyko užgesinti tik antradienio rytą.

  © Ruptly .
  Kaip iš paukščio skrydžio atrodo nuniokota Paryžiaus Notre Dame — video

  Dar šia tema

  Gaisras Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje užgesintas
  "Meldžiamės už Notre Dame": Lietuvos prezidentė apstulbinta gaisro katedroje
  "Charlie Hebdo" išleido Makrono karikatūrą po gaisro Notre Dame
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Notre Dame

  Svarbiausios temos