18:40 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Nustatyta, kad kai kurie tarnybos darbuotojai ėmė kyšius už nedarbingumo lygio ar nuolatinės slaugos poreikio nustatymą

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Klaipėdos apygardos teismui perduota nagrinėti sisteminės korupcijos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos teritoriniame padalinyje baudžiamoji byla.

  Byloje kaltinimai pareikšti net 11 asmenų, tarp kurių buvusi Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėja R. I., šio padalinio darbuotojas A. G., buvę Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjai O. K. ir M. G.

  Be jų, net 42 papirkimu kaltinti asmenys nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti pagal laidavimą, į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą sumokant nuo 190 iki 760 eurų siekiančias įmokas. Dar du asmenys buvo teismo nubausti baudžiamuoju įsakymu, paskiriant jiems sumokėti 3800 eurų ir 5320 eurų baudas.

  Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad buvusi Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėja R. I., pasinaudodama pažintimis su toje pačioje tarnyboje dirbusiais valstybės tarnautojais, daugiau nei 20 kartų savo ir kitų asmenų naudai priėmė neteisėtą piniginį atlygį, kurio dalį vėliau, įtariama, kaip kyšį perduodavo buvusiems Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjams O. K. ir M. G.

  O. K. ir M. G. kaltinami tuo, kad būdami valstybės tarnautojais, iš įvairių asmenų daugiau kaip po 20 kartų kiekvienas savo naudai priėmė kyšį už teisėtą ir neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.

  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, pakartotinai atlikusi kaltinamųjų priimtų sprendimų dėl papirkimu kaltinamų asmenų neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo vertinimą, kai kuriuos sprendimus panaikino, kaip nepagrįstus.

  Dar šia tema

  Už svetimo turto iššvaistymą sulaikyti penki "Raseinių vandenų" darbuotojai
  Seimo narė: Sveikatos apsaugos ministerija turėtų imtis tikrosios kovos su korupcija
  Tegai:
  darbuotojai

  Svarbiausios temos